Ferguson: Je to tři roky stejné, pořád je v duelech s Chelsea cítit vliv rozhodčích

Ferguson: Je to tři roky stejné, pořád je v duelech s Chelsea cítit vliv rozhodčích

[tag]OBSAHUJE OHLASY[/tag] Chelsea se proti vedoucímu celku na domácí půdě vytáhla a dokázala skóre otočit z 0:1 na 2:1. I tak ale tým "Blues" ztrácí na lídra tabulky z Old Trafford dvanáct bodů, odehrála ale o jeden zápas méně. "Manchester United je pořád příliš daleko," uznal i po vítězství nad "Rudými ďábly" italský manažer Chelsea Carlo Ancelotti. "Určitě je ale tahle výhra dobrá pro naše sebevědomí."

Známý kouč poznamenal, že jeho svěřenci přemohli hodně silného protivníka. "Manchester United hrál proti nám o hodně lépe jako tým a my respektujeme jeho sílu. V tuto chvíli vážně nepřemýšlíme o titulu," doplnil Ancelotti. "Byl to hodně těžký zápas proti fantastickému soupeři, který zvládl skvěle první poločas. Jeho hra nám dělala velké problémy."

Po přestávce ale Chelsea přidala a obraz hry a nakonec i výsledek se změnil. "Bylo to z naší strany daleko lepší. Přidali jsme na intenzitě. Tady jsem byl s výkonem spokojený, jen ho musíme umět zopakovat po celý zápas," konstatoval italský manažer. "Pořád jsme si ale museli dávat pozor na rychlé kontry Manchesteru, v nich mají ohromnou sílu."

Sir Alex Ferguson, manažer Manchesteru United, měl ale po utkání jasno. Výsledek podle něj ovlivnil rozhodčí. "Předvedli jsme skvělý výkon a nezasloužili jsme si prohrát," prohlásil Ferguson. "Je to ale už tři roky stejné, pořád je v zápasech s Chelsea cítit vliv rozhodčích," zlobil se manažer týmu z Old Trafford, který v úterý večer inkasoval rozhodující gól z penalty jedenáct minut před koncem duelu. "Já jsem ale na své hráče pyšný. Ukázali to nejlepší, na co mají."

Do zápasu zasáhl v dresu poraženého týmu i Ryan Giggs, který si připsal už 606 startů v zápasech nejvyšší anglické soutěže a vyrovnal rekord Bobbyho Charltona. Ten na rekordní metu dosáhl v roce 1973.

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.