O Vydrova hvězdného spoluhráče stojí Barca

O Vydrova hvězdného spoluhráče stojí Barca

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] Udinese Calcio sice působí nenápadným dojmem, ovšem z aktuálního pátého místa v Serii A pomalu pošilhává po evropských pohárech. Při bližším pohledu na soupisku se však není čemu divit, útok má totiž skvostný - zkušenost a chladnokrevný zabijácký instinkt tradičního kanonýra Di Nataleho jsou doplňovány mládím a dravostí Alexise Sancheze.

Kolem vycházející hvězdy už déle krouží FC Barcelona, která ještě zvýšila svůj zájem poté, co dvaadvacetiletý střelec pomohl čtyřmi góly popravit Palermo. Skauti katalánského velkoklubu, který je na cestě za třetím titulem v La Lize v řadě, totiž byli na utkání osobně přítomni a jediné, co jim mohlo pokazit náladu, byla požadovaná cena. Celek, jehož "součástí" je i bývalý ostravský a jihlavský útočník Matěj Vydra, ji odhaduje na 40 milionů eur.

Žádná zanedbatelná položka to není, ale sám hráčův manažer potvrdil, že by mohl být rozehraný ročník jeho poslední sezónou v Udine. Obdivovatelů a zájemců o jeho služby je totiž na Starém kontinentu požehnaně. O hbitém jihoamerickém střelci už mluvil i Sir Alex Ferguson z Manchesteru United a co by to bylo za "velké sousto", kdyby kolem nekroužil ani městský rival City. Na Apeninském poloostrově pak celou situaci pozorně sledují minimálně Juventus s Interem.

Serie A - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.