Villa byl kvůli přestupu do Barcelony před soudem

Villa byl kvůli přestupu do Barcelony před soudem

Španělskem v těchto dnech otřásá kauza mezi útočníkem Davidem Villou a jeho bývalým agentem José Luisem Tamargem. Tamargo žaluje španělského reprezentanta o částku šest milionů eur (asi 150 milionů korun), kterou mu údajně dluží za přestup do FC Barcelona.

Devětadvacetiletý útočník se ocitl před soudem na základě obžaloby svého bývalého agenta, podle kterého měl Villa jednostranně ukončit smlouvu a porušit pravidla. Španělský útočník o několik týdnů později přestoupil z Valencie za 40 milionů eur do Barcelony a Tamargo nyní žádá šest milionů jako provizi z prodeje.

Villa musel k soudnímu procesu odcestovat ve středu ráno z Valencie, kde se připravoval na večerní duel proti svým bývalým spoluhráčům, až do 800 kilometrů vzdáleného města Avilés. Barcelona pro něj vypravila speciální let, aby se stihl včas vrátit a byl připraven na večerní utkání. V procesu vypovídali také někdejší prezident Barcelony Joan Laporta a šéf Valencie Manuel Llorente, oba se postavili na stranu španělského útočníka.

U soudu se ukázalo, že Villa byl před necelým rokem velmi blízko přestupu do konkurenčního Realu Madrid, ale když se o chystaném transferu dozvěděl Laporta, navýšil nabídku a po telefonu se dohodl s prezidentem Valencie na přestupové částce ve výši 40 milionů eur. V polovině května 2010 tak Villa přestoupil do katalánského celku.

"Když jsem se doslechl o jednáních Valencie s Realem Madrid, navýšili jsme přestupní částku z 37 na celkových 40 milionů eur. S panem Llorentem jsme se rychle domluvili," přiznal Laporta. Villa v této sezoně za Barcelonu nastřílel už 21 gólů, na což potřeboval celkem 34 utkání.