Messi zajistil Barceloně výhru až v závěrečné čtvrthodině

[hot]OBSAHUJE VIDEO[/hot] - Brankou vstřelenou až v 76. minutě utkání pomohl Argentinec Messi své Barcelově k výhře na trávníku ve Valencii. Lídr tabulky tak má aktuálně desetibodový náskok před Realem, který však může ztrátu částečně stáhnout, protože v dohrávce 26. kola Primera División hostí ve čtvrtek večer Malagu.

Vědělo se, že Barcelona nebude mít na půdě třetí Valencie právě jednoduchou roli a dlouho to vypadalo, že diváci se gólu nedočkají a největší radost bude mít ten třetí vzadu - Real Madrid, kterému nezbývá než čekat na každé klopýtnutí barcelonského rivala. Jenže necelou čtvrthodinu před koncem rozeběhl akci po levé straně Adriano, zatáhl míč do pokutového území a v něm našel Messiho, který pohotově poslal míč za Guaitova záda. Střídající Keita mohl stvrdit v závěru výhru hostů, ale přihrávka Xaviho minutu před koncem k němu jen o vlásek neprošla.

Messi tak vstřelil již svou 27. branku v této sezóně a kromě toho, že kraluje střelcům Primera División, vylepšil si i postavení v soutěži o Zlatou kopačku pro nejlepšího střelce v evropských ligách v ročníku 2010/2011. Další branky si může připsat již v sobotu, před vlastními fanoušky. Ve víkendovém 27. kole totiž Barcelona přivítá Zaragozu, která ve středu těsně porazila v domácím prostředí Bilbao 2:1.