Na Slovensku tvrdí, že Kweuke nemá ze Sparty pospíchat

Na Slovensku tvrdí, že Kweuke nemá ze Sparty pospíchat

Sparťan Leonard Kweuke je v těchto dnech, zejména díky jeho dvojnásobnému pokoření ostravské obrany, jednou z hlavních postav domácí fotbalové scény. Věnují se mu i u našich východních sousedů, protože zde začal svou evropskou část kariéry.

Kamerunec Kweuke začal svou evropskou štaci v roce 2008 v Dunajské Stredě, která velmi brzy zjistila, že má v ruce talentovaného hráče. Velmi brzy se o něj probudil zájem i jinde a tak během svého slovenského působení zamířil dvakrát na hostování do Německa (Frankfurt a Cottbus) a až poté do pražské Sparty. I proto výkony a úspěchy tohoto hráče tmavé barvy pleti slovenské fanoušky tolik zajímají.

V roce 2008 byl Kweukeho start ve slovenské lize víc než dobrý, po 16. kolech vedl tabulku střelců s 11 góly, pak ale odešel na zmíněná hostování. "Na podzim 2008 nás drřel se svými góly nad vodou," řekl pro deník Sport jeho tehdejší trenér Mikuláš Radványi, který i nyní vede celek Dunajské Stredy. "V pondělí jsem ho viděl v zápase Sparty s Ostravou, dal dva góly, ale dalších pět - šest jich spálil. Věřím ale, že postupně nasbírá víc zkušeností a bude dávat i víc gólů."

A právě v souvislosti s předpokládanou zvýšenou úspěšností Kweukeho i Radványi tuší, že o tohoto Kameruňana, který prošel reprezentacemi U-18 a U-20, bude zájem víc na západ. Hlad po kanonýrech je v celé Evropě… "Bylo by pro něj optimální, kdyby ve Spartě vydržel déle, než jeden rok. Prospělo by to zejména jeho sebevědomí. Sparta je klub, který má jméno a může se v ní stát špičkovým útočníkem," míní Radványi.