Dukla má jasný cíl, postoupit do první ligy

Dukla má jasný cíl, postoupit do první ligy

Fotbalový klub Dukla Praha má pro jarní část druhé ligy jednoznačný cíl, postoupit do nejvyšší soutěže a hrát jí na domácím stadionu na Julisce. Představitelé klubu o tom mluvili ve čtvrtek na tiskové konferenci.

Dukla vede po podzimu tabulku druhé ligy, se čtyřbodovým náskokem na Vlašim. "Všichni, jak tu dnes sedíme, tak do ligy postoupit chceme, ale je to sport. A když se konstelace nesejde, tak se u nás hlavy tít nebudou. Určitě si postup přejeme, příležitost je veliká, ale zajíci se budou počítat až po honu," řekl předseda představenstva Martin Lafek.

Trenér týmu Luboš Kozel ho doplnil. "Myslím, že ke spolufavoritům bude patřit Viktorka, Vlašim, Jihlava a Sokolov. Na jaře na nás bude vyvíjen velký tlak a já se budu snažit, aby to na mužstvo doléhalo co nejméně. Těžké chvíle na jaře určitě přijdou," uvedl Kozel.

I samotní hráči jsou odhodlaní do nejvyšší soutěže postoupit. "My jsme určitě rádi, že už to konečně začne. Bude to těžká cesta, ale máme cíl, který je snem každého fotbalisty," prohlásil kapitán celku Patrik Gedeon. Nová posila týmu Martin Jirouš své odhodlání také neskrývá. "Ačkoliv jdu do druhé ligy, tak podmínky jsou tady na nejvyšší úrovni. I v kádru jsou skvělí hráči. Já osobně jsem přišel postoupit a udělám pro to všechno."

Kouč Kozel je spokojený s průběhem zimní přípravy, ovšem trošku starostí mu přidělala zranění v posledních týdnech. "Máme za sebou osm týdnů přípravy, proložené dvěma soustředěními. Na obou jsme našli výborné podmínky a můžeme s nimi být spokojení. Bohužel po návratu z Turecka se nám zranění nevyhnula, ale tento týden se hráči postupně dávají dohromady a na první zápas v sobotu budeme připraveni stoprocentně," věří Kozel.

Ten je také spokojený s kádrem pro jaro. Udržel totiž i útočníka Daniho Chigoua, o kterého byl přes zimu velký zájem. "Bylo evidentní, že bude zájem o Daniho, tak jsme oslovili i Martina Jirouše, ale nakonec to dopadlo tak, že Dani zůstal, za což jsme rádi. Přišel i Pázler ze Slavie, který je také koncový útočník a Patrik Svoboda. Navíc je zdravý Patrik Gedeon," pochvaloval si Kozel.

Trenér Dukly oslaví za dva týdny čtyřicáté narozeniny a už se těší na sobotní první jarní duel proti Čáslavi. "Chceme zvládnout tenhle zápas. O sestavě mám jasno tak z 95 procent. Bude vycházet z té, která byla na podzim, protože to fungovalo," nastínil Kozel.

V případě, že by Dukla skutečně postoupila do první ligy, musela by také na stadionu na Julisce přidělat sedačky a zařídit vyhřívaný trávník. "My se na tomto stadionu nacházíme jako hosté, patří ministerstvu obrany. Nemáme potřebný počet sedaček a nemáme vyhřívaný trávník. Ale jsme nadále optimisté, a pokud bychom měli šanci postoupit, tak věřím, že budeme mít vyhřívaný trávník i potřebný počet sedaček. Tu investici za nás musí udělat někdo jiný, tedy ministerstvo obrany, ale my o tom aktivně jednáme. Pokud bychom třeba měli postup jasný dřív, tak můžeme poslední zápas odehrát někde jinde. Samozřejmě bychom mohli eventuelně najít azyl jinde, ale chceme hrát na Julisce," vysvětil situaci okolo stadionu Lafek a dodal. "Rekonstrukce by vyšla podle mého odhadu na 20 milionů korun." Dukla by pokryla celou tribunu, která má kapacitu přes jedenáct tisíc míst, novými sedačkami.

Člen představenstva Petr Voženílek také přiblížil akce klubu pro jarní část. "Při výsledku 0:0 jsme připraveni uhradit nejvěrnějším fanouškům padesát piv zdarma. Vstup zdarma budou mít obyvatelé Prahy 6 a Prahy 11," vyjmenovával Voženílek.

Sportovní ředitel Günter Bittengel zase vysvětlil, proč budou první domácí zápasy hrát Dukla v sobotu. "Naše březnové domácí zápasy odehrajeme kvůli počasí v sobotu odpoledne, ale v dubnu se už vrátíme k našemu pátečnímu termínu od 18 hodin," zakončil Bittengel.