Pekhart a Kadlec mají smůlu, trest si odsedí

Pekhart a Kadlec mají smůlu, trest si odsedí

Na svém dnešním zasedání rozhodla Disciplinární komise ČMFS mj. o tom, že žádosti Sparty o prominutí nebo překvalifikování zbytku trestu pro Václava Kadlece a Tomáše Pekharta nebude vyhověno.

Disciplinární komise se podle slov svého mluvčí Jaroslava Koláře nechtěla odchýlit od trendu, jaký nasadila od začátku svého působení. "Konkrétně jde o to, že trest udělený na spodní hranici možné sazby, komise nezmírňuje. Neudělala to ani v jediném případě, kdy dostala žádosti o prominutí zbytku trestu uděleného na spodní hranici," vysvětluje Kolář. Jen jednou udělal v tomto směru výjimku, když změnila zbytek trestu z nepodmíněného na podmíněný. "Šlo o teplického hráče Milana Matulu, který však dostal trest zastavení činnosti na osm utkání nepodmíněně, spodní hranice byla v jeho případě šest utkání."

Pro sparťanské hráče to znamená, že trest za notoricky známý případ, kdy dostali stop na dva zápasy za to, že v přípravném duelu s Petrohradem před startem sezony nastoupili, přestože je klub omluvil z reprezentace U-21, si odsedí v plném rozsahu.

Disciplinární komise si také na své další zasedání pozvala hráče Viktorie Plzeň Milana Petrželu, kterému do vyřešení případu zastavila činnost. Petržela se provinil tím, že v sobotním ligovém utkání s Hradcem Králové šlápl na Jiřího Poděbradského. "Hráč dostane možnost se na příštím zasedání, kdy se bude projednávat výše trestu, vyjádřit," vysvětlil pro Fotbal.cz předseda komise Jiří Golda. "Obdobně jsme dříve postupovali i v dalších případech hrubého nesportovního chování, například vloni na podzim v kauze Tomáše Řepky."