Zdolá Žižkov Znojmo ?

V neděli dopoledne se poprvé v jarní části soutěže představí Viktorka Žižkov před domácím publikem. Vstup do soutěže vyšel viktoriánům skvěle, když na půdě favorita druhé ligy Vlašimi zvítězili 1:0. V tom nejlepším světle by se proto rádi předvedli i na domácí půdě v zápase proti Znojmu.

Zdolá Žižkov Znojmo ?
Na podzim znamenalo toto utkání nejen první body do tabulky, ale také první branku Miroslava Markoviče z celkových dvanácti, kterými zatížil konta soupeřů. Kádr Znojma zná velmi dobře záložník pražského týmu Petr Zapalač, který jeho dres oblékal během podzimní části sezóny:
„S některými hráči Znojma si voláme i nyní, vytvořila se tam opravdu dobrá parta. Je jasné, že teď před vzájemným zápasem proběhlo i nějaké hecování, vše ale v dobrém. Body potřebují oba celky. My k cestě vzhůru a Znojmo k záchraně. Pokud jde o vzpomínku na vzájemný zápas, tak i ta se objevila v kabině Viktorky v souvislosti s brankářem Tomášem Vaclíkem. Hned jsem si do něj rýpnul, že mi na podzim vychytal dvě střelecké šance,“ přidává v rozhovoru pro klubový web Žižkova s dobrou náladou Petr Zapalač.

Pokud jde o hodnocení týmu, který dobře zná, tak si rozhodně nemyslí, že by Viktorku čekalo něco jednoduchého:
„Na to si musíme dát pozor. Znojmo má po fotbalové stránce mužstvo, které do druhé ligy patří. Trochu problémem může být, že zde jsou celkem mladí hráči, ale já si osobně myslím, že se nakonec zachrání. Ve vzájemném zápase však jdou všechny city stranou,“ dodává záložník, který se těší na svůj první ostrý start v pruhovaném dresu. V prvním kole ve Vlašimi ho totiž na hřiště nepustily žluté karty. „Jestli nastoupím, tak to je věc trenéra. Zatím jsme se o tom nebavili, ale doufám, že mě na hřiště pošle. Většinu přípravných zápasů jsem totiž odehrál,“ doufá Petr.

Do nedělního zápasu proti sobě půjdou mužstva, kterým se vstup do jara povedl. Vyhrát dokázalo i Znojmo, když zdolalo Spartu B 2:1.
"Jsem rád, že naši noví hráči splnili úkoly. Někdo se mě ptal, jestli jsme tým doplňovali, a já odpověděl, že jsme ho posilovali a že bude mít větší kvalitu. Vím, že tato výhra je teprve první vlaštovka, co jaro nedělá, ale potvrdilo se, že jsme lepším mužstvem než na podzim," zhodnotil výkon svého týmu trenér Smrček. Novými tvářemi, které klub pro jarní část soutěže na tiskové konferenci představil, byli brankář Šustr, obránci Coufal, Kazár, záložníci Krajačič, Nepožitek, Hnáníček a útočník Vašíček se Zifčákem.

„Museli jsme kádr obměnit, protože hráči, s nimiž jsme postoupili, nebyli, pokud jde o kvalitu, na takové úrovni. Nyní jsme kádr poskládali tak, že má jednoznačně větší sílu, a doufám, že to bude vidět,“ pronesl šéf klubu Ota Kohoutek. „Je jasné, že budeme bojovat o záchranu. A ta je také naším cílem. Děláme pro to maximum a snad se budeme na konci sezony radovat,“ dodal sportovní ředitel klubu Michal Sobota.