Brazilec Fabiano se dohodl se Sao Paulem

Brazilec Fabiano se dohodl se Sao Paulem

[tag]AKTUALIZOVÁNO[/tag] Hráče Sevilly opustil brazilský střelec Luis Fabiano, který přestoupil do Sao Paula. Třicetiletý hráč podepsal s novým klubem čtyřletou smlouvu.

Fabiano ztratil v probíhající sezoně stálé místo v sestavě Sevilly, a rozhodl se proto po sedmi letech opustit Evropu a vrátit se do své vlasti. Sao Paulo za něj španělskému klubu zaplatilo 7,6 milionu eur, tedy zhruba 185 milionů korun. "Je to uskutečnění našeho snu a dárek pro všechny fanoušky Sao Paula," řekl prezident brazilského celku Juvenal Juvencio.

Sám fotbalista pomohl k přestupu tím, že se vzdal ročních prémií, které se ve Španělsku vyplácejí na konci sezony. "Peníze nejsou všechno v životě. Já jsem hlavně šťastný, že mohu nosit dres klubu mého srdce," prohlásil Fabiano, který v Sao Paulu působil v letech 2001 až 2004.

V Seville měl smlouvu do roku 2013, ale letos s ním nebyli v klubu příliš spokojení. I když během aktuální sezony Primera Division vstřelil deset branek, jeho forma i kvůli zranění postupně klesala. Jeho odchod tak proběhl naprosto v klidu. "Odchází skvělý hráč, jeden z nejlepších, co kdy u nás hrál. V jeho novém klubu mu přejeme jen vše dobré," stojí na webových stránkách Sevilly.

Se španělským klubem Fabiano dvakrát triumfoval v Poháru UEFA, s brazilskou reprezentací zase vyhrál jihoamerický šampionát i Pohár FIFA. Na loňském mistrovství světa v Jihoafrické republice, kde se Brazílii turnaj nepovedl, patřil k lepším hráčům "Kanárků".

LaLiga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.