Real si poradil s Alicante, Jarošík pomohl gólem k výhře nad Valencií

O úvodní gól v duelu zemi Zaragozou a Valencií se hlavou postaral bývalý český reprezentant Jiří Jarošík. Jeho Zaragoza se tak i díky němu mohla radovat z nečekaného vítězství 4:0. Dařilo se i Realu, který doma přehrál Alicante Hércules po dvou gólech Benzemy 2:0.

V úvodním sobotním duelu remizovalo Atlético Madrid na půdě 18. Almeríi překvapivě 2:2, přestože dvakrát vedlo. Za hosty odehrál celé utkání obránce Tomáš Ujfaluši.

Real Madrid mohl v případě výhry nad Alicante Hércules opět stáhnout náskok vedoucí Barcelony na čtyři body a to se mu především díky dvěma brankám francouzského útočníka Benzemy podařilo. Katalánci však mají jedno utkání k dobru.

Nejpřekvapivější sobotní výsledek vzešel až z večerního duelu mezi Zaragozou a třetím celkem tabulky Valencií. Vynikající vstup do utkání zažili domácí, které poslal již po pěti minutách do vedení Čech Jiří Jarošík. Pět minut před poločasem přidal druhý zásah Herrera. Poslední naději vzal Valencii v 64. minutě sudí, když ji vyloučil Stankevičiuse, z následného nařízeného pokutového kopu se nemýlil Gabi. Ten samý hráč proměnil penaltu i čtvrt hodiny před koncem a Zaragoza tak nad Valencií vyhrála 4:0.

Španělská liga, 28. kolo:
Almería - Atlético Madrid 2:2 (0:1
)
Branky: 49. Crusat, 77. Goitom - 39. a 61. Agüero.
Real Madrid - Alicante Hércules 2:0 (1:0)
Branky: 24. a 56. Benzema.
Zaragoza - Valencie 4:0 (2:0)
Branky: 65. a 75. Gabi obě z pen., 5. JAROŠÍK, 40. Ander Herrera. ČK: 64.Stankevičius (V).