Jablonec rozstřílel Hradec 7:0, Ústí porazilo Slovácko

Další zápasy má v neděli na programu Gambrinus liga. Jablonec nasázel do sítě Hradcesedm branek, hattrickem se blýskl Lafata. Dva góly byl k vidění v Ústí, kde tamní celek vyhrál nad Slováckem 2:0 a České Budějovice si rozdělily body s Bohemians 1905 za remízu 1:1.

Kompletní statistiky duelu Jablonec - Hradec Králové

"Votroci" přicestovali na sever Čech posíleni vítězstvím nad Českými Budějovicemi, Jablonec navíc na podzim před vlastními diváky zdolali a bodovat chtěli i tentokrát. Jenže utkání se jim hrubě nevydařilo. Baumit poprvé zahrozil v 10. minutě, Kovaříkův přetažený centr na zadní tyč ale Lafata ještě ideálně netrefil.

"Zelenobílí" ovšem následně odstartovali kanonádu, ke které mohutně přispěly chyby hradecké defenzivy.
Ve 13. minutě hodil Lafata dlouhý aut, Jarolím se zbavil obránce a střelou z úhlu překonal Zicha. Jablonečtí pokračovali v aktivitě a ve 22. minutě se radovali podruhé. Pitákovi rána sice nesedla, míč se však z jeho kopačky dostal až k Lafatovi a ten chladnokrevně rozvlnil síť.

Krátce nato předvedl velký kiks Janoušek, poslal na osamoceného Zicha hned dvojici domácích hráčů a Jarolím svým druhým zásahem v utkání bez problémů upravil na 3:0. Uběhla jen minuta a jablonečtí fanoušci měli znovu důvod k radosti. Jarolím rozehrál rohový kop, Piták se dostal k dorážce a dělovkou pod břevno nedal Zichovi žádnou šanci. Hradečtí zcela odpadli a do přestávky inkasovali popáté. Druhé branky v zápase se dočkal důrazný Lafata.

Baumit se prezentoval ofenzivním a sebevědomým výkonem i po změně stran a brzy zatížil konto protivníka dalším gólem. Postaral se o něj výborný Lafata, jenž zužitkoval přesný Pitákův pas a dosáhl tak již druhého hattricku v jarní části soutěže. Českobudějovický rodák se tak dotáhl v tabulce střelců na jedenáctigólového Tomáše Pekharta. Komňackého svěřenci proměnili zbytek střetnutí v exhibici a v 84. minutě zpečetili výsledek sedmým zásahem. Na konečných 7:0 uzavřel Třešňák.

Kompletní statistiky duelu České Budějovice - Bohemians 1905

Hráči Českých Budějovic remizovali s Bohemians 1905 1:1. Na vedoucí gól Škody, dokázali domácí reagovat brankou Lovre Vulina. V úvodu duelu byli aktivnější domácí, ale důraz Bohemians 1905 jim nedovolil rozvinout svou snahu naplno.

Skóre se měnilo až po změně stran. Po spolupráci útočníků Hartiga a Škody se ujali hosté vedení po přesné Škodově střele. České Budějovice však na vyrovnání nemusely čekat dlouho a po rohovém kopu Otepky a přizvednutí Ondráška hlavou srovnal Chorvat Vulin. Tvrdě hrající hosté dohrávali poslední čtvrthodinu bez vyloučeného Bartka, ale remízu udrželi.

Kompletní statistiky duelu Ústí nad Labem - Slovácko

Ústí onemocněl špílmachr Doležal, ovšem na jejich hře se vynucená absence příliš neprojevila. Sveřenci trenéra Habance byli do začátku aktivnější a hned v úvodní minutě zaměstnali gólmana Filipka, který musel zashovat po hlavičce Volka. Z další nebezpečné situace se už domácí gólově prosadili. Po rohu Stožického se míč odrazil k Michalu Valentovi, a ten levačkou pálil přesně.

Filipko po inkasované brance nechápavě kroutil hlavou a to ještě netušil, že jeho spoluhráči vyhoří za chvíli v defenzivě znovu. Po čtvrthodině centr Lamešiče uklidil hlavou do sítě neobsazený Martykán. Hosté se probudili až v závěru první půle, kdy pozornost brankáře Vorla prověřil ránou z úhlu Fujerik.

Domácí celek oslabil v 54. minutě po druhé žluté kartě kapitán Dvořák, ovšem Slovácku hra v početní převaze vůbec nepomohla. Tým vedený koučem Soukupem si nedokázal poradit s bojujícím protivníkem, i když se v závěru vydal na druhou stranu hřiště do vápna Filipko a v nastaveném čase trefil centrující Švancara břevno.

Ústečtí se tak mohli radovat z třetí výhry v sezoně a oživili naději na záchranu. Předtím Severočeši naposledy vyhráli vloni 29. srpna, kdy v Teplicích porazili Bohemians 1905.