Bayern se opět sklonil před Interem, United zastavili Marseille

Do čtvrtfinále nejprestižnější evropské soutěže postoupili hráči Interu Milán po výhře 3:2 na hřišti Bayernu Mnichov a Manchesteru United po triumfu 2:1 nad Olympique Marseille.

V Allianz Areně v Mnichově viděli diváci skvělý zápas. Inter se po domácí porážce 0:1, když dostal gól až v závěrečných minutách, snažil na německé půdě o postupový výsledek. Hned ve 4. minutě srovnal manko Kamerunec Samuel Eto'o.

Ovšem ještě do poločasu domácí útočníci Mario Gomez s Thomasem Müllerem skóre otočili a bavorskému týmu se mohlo hrát daleko klidněji. Ve druhé půli však vyrovnal Nizozemec Wesley Sneijder a italskému týmu rázem scházel jediný gól k postupu. A obranná taktika se Bayernu nevyplatila, Gomez neproměnil šanci a v 88. minutě rozhodl o výhře Interu 3:2 a postupu Goran Panděv.

Ve druhém utkání Manchester United rovněž většinu utkání kráčel za postupem. Po bezbrankové remíze 0:0 v Marseille už v 5. minutě dostal "Red Devils" do vedení Mexičan Javier Hernández a když čtvrt hodiny před koncem zápasu přidal druhý gól, zdálo se být rozhodnuto.

Jenže osm minut před koncem si vstřelil vlastní branku obránce domácích Brown a také francouzskému týmu rázem scházela jediná trefa k postupu. Anglický velkoklub však nezazmatkoval a postup si pohlídal.