Drogba: Nestěžuji si, každý z nás občas musí leštit lavičku

Drogba: Nestěžuji si, každý z nás občas musí leštit lavičku

Didier Drogba, velezkušená opora Chelsea i reprezentace Pobřeží Slonoviny, sice v posledních týdnech neudivuje žádnými brankovými dostihy, ovšem ze Stamford Bridge neutíká a to i přesto, že byl v posledních dvou letech posílán médii pryč už nesčetněkrát.

Olympique Marseille si tedy ještě v létě nejspíš bude muset nechat zajít chuť. "Všichni mluví o mé budoucnosti, ale já si to v Chelsea užívám a v Londýně jsem šťastný. Bavil jsem se o tom i s trenérem Carlo Ancelottim. Komunikace je velmi důležitá. Právě ona může za to, že se hráč cítí užitečný v každou chvíli. A jsem za to vážně řád," vysvětlil Drogba, jemuž nechybí důvěra italského stratéga.

Nic si nedělá ani z konkurence v ofenzívě, kterou pro něj představují hráči jako Anelka, Žirkov, Malouda, Kalou či Torres, jenž zatím navíc stále čeká na střelecké procitnutí. "První týden po Torresově příchodu nebyl jednoduchý, ale to je normální. Pro tým je samozřejmě dobré, když v mužstvu panuje velká konkurence. Nestěžuji si, ostatně nejsem sám, kdo si občas musí sednout na lavičku. Někdy nehraje Salomon Kalou, Florent Malouda to samé, občas dojde na Anelku a jindy zase na mě. Myslím, že to celku prospívá. "Blues" musí mít mnoho skvělých fotbalistů, aby toho v sezóně hodně dokázali," pronesl kanonýr, jenž v hlavním městě Anglie působí sedm let.

Letošní titul v Premier League je vzdálen, ale šance žije v Lize mistrů, kde je jejich nejbližším soupeřem Manchester United, se kterým se Chelsea utká 6. a 12. dubna. "Nesmíme v Lize mistrů přestat zkoušet uspět, mohly by nám pomoci bohaté zkušenosti z minulosti. Myslím, že o výsledcích v této soutěži rozhodují detaily. Taky ale k vítězstvím potřebujeme trochu štěstí. To jsme třeba v posledním finále v roce 2008 neměli. I tentokrát se ale musíme pokusit udělat vše pro to, abychom si štěstěnu přiklonili na svou stranu," přál si třiatřicetiletý oblíbenec trenéra Mourinha.