Španělská liga se příští víkend možná nebude hrát

Španělská liga se příští víkend možná nebude hrát

Třicáté kolo španělské La Ligy se pravděpodobně v původně stanoveném termínu neodehraje. Hlavním důvodem odkladu je připravovaná stávka, kterou iniciovalo vedení soutěže kvůli rostoucím sporům se španělskou vládou.

První pokus o stávku chtělo vedení soutěže provést už zkraje února. Hlavním problémem jsou prý změny, které se týkají odlišného přerozdělování peněz ze sázek a také faktu, že v každém ligovém kole je jeden zápas vysílán zdarma.

Prezident vedení La Ligy Jose Luis Astiazaran říká, že šance na ujasnění sporu s vládu stále existuje, je ovšem velmi mizivá. "V jednáních s vládou zatím nedošlo k žádnému výraznému posunu. Šance, že se kolo odehraje v původně plánovém termínu, tedy 2. a 3. dubna, je opravdu nízká," uvedl.

Otázkou ale nadále zůstává, kdy by se odložené kolo dohrálo. Španělská liga by totiž měla oficiálně skončit 22. května a posléze je na programu finále Ligy mistrů a kvalifikace Mistrovství Evropy. Další volný termín se tak nabízí až na 21. červen, což by znamenalo výrazný posun konce soutěže. Bojkot prvního dubnového kola podporuje třeba Barcelona nebo Real Madrid, proti se postavilo celkem šest klubů.

"Stávka by byla nepřiměřená a nevhodná. Obrátila by se nejen proti zájmům soutěže, ale také proti fanouškům," stojí na webu Sevilly. Kromě té se ještě stávka nezamlouvá Villarrealu, Espanyolu, Bilbau, Zaragoze a San Sebastianu.

LaLiga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.