Hvězda Spurs se nepředvede minimálně deset dní

Hvězda Spurs se nepředvede minimálně deset dní

Velšan Gareth Bale přijde vinou zranění podkolenních šlach o sobotní zápas kvalifikace mistrovství Evropy 2012 proti Anglii, ale zpátky do hry by se mohl vrátit za necelé dva týdny.

Jednadvacetiletý Bale prožívá velice povedenou sezonu. Daří se mu zejména v Lize mistrů, kde vsítil hattrick do sítě Interu Milán. Do hry se přitom vrátil teprve před čtrnácti dny po šestitýdenní pauze způsobené problémy se zády.

"Už minulý týden se při tréninku v klubu necítil nejlépe," stojí v prohlášení Velšského fotbalového svazu. "Když v sobotu odehrál 90 minut, noha ho bolela, ale přisuzoval to delší herní pauze. Nakonec se ukázalo, že se zranil, a proto se v sobotu neobjeví na trávníku." Trenér Tottenhamu Harry Redknapp však dává vinu reprezentaci Walesu, podle něj byl Bale před odjezdem na sraz národního týmu v pořádku.

Léčba mladého obránce si vyžádá minimálně desetidenní rehabilitaci. Bale se vrátil do Londýna a lékaři Tottenhamu se ho budou snažit dát dohromady pro čtvrtfinálové utkání Ligy mistrů, v němž se Hotspurs představí 5. dubna na půdě Realu Madrid.

Wales prohrál v kvalifikační skupině C zatím všechny tři zápasy. Anglie je druhá, když ve třech střetnutích nasbírala sedm bodů. V čele tabulky překvapivě figuruje Černá Hora s deseti body ze čtyř duelů.