Gallas: Chelsea jsem vlastním gólem nevyhrožoval

Gallas: Chelsea jsem vlastním gólem nevyhrožoval

Londýnská Chelsea obvinila svého bývalého obránce Williama Gallase, že odmítal za tým nastoupit. Francouzský fotbalista prý vyhrožoval, že pokud bude zařazen do sestavy, klidně si vstřelí vlastní gól. Gallas to ovšem důrazně popřel.

Gallas chtěl anglický mistrovský klub opustit a nakonec toho dosáhl, když minulý týden přestoupil do Arsenalu výměnou za Ashleyho Colea a pět milionů liber.

"Byl jsem neoblomný ve svém úmyslu opustit Chelsea, to je pravda," uvedl Gallas v prohlášení pro úterní sportovní deník L´Equipe. "Ale jsem překvapen a šokován vyjádřeními Chelsea. Nikdy jsem neřekl, že bych dal vlastní gól, pokud budu hrát za Chelsea," řekl. "Strávil jsem s Chelsea pět let. A vždycky jsem odevzdával to nejlepší a vždycky jsem dokazoval, že mám velký respekt k barvám, které nosím. Tohle je od Chelsea skutečně podlé."

Chelsea ovšem tvrdí něco jiného. Gallas se už v létě nepřipojil k týmu na zámořském soustředění, čímž rozčílil trenéra Josého Mourinha. Spoluhráč Petra Čecha svůj razantní postoj nezměnil ani v úvodu nového ligového ročníku. "Před prvním zápasem sezony proti Manchesteru City, když jsme měli k dispozici jen čtyři obránce a nad Johnem Terrym se kvůli zranění vznášel otazník, odmítl hrát," uvedla Chelsea v pondělí v oficiálním prohlášení.

Gallas prý hodlal dosáhnout svého za každou cenu. "Vyhrožoval, že když bude přinucen hrát, může si dát vlastní gól, nechat se vyloučit nebo záměrně dělat velké chyby," dodal anglický mistrovský klub.

Francouzský vicemistr světa, jenž přišel v roce 2001 z Marseille, prý odmítl hrát už v semifinále posledního ročníku Anglického poháru proti Liverpoolu. Chelsea odhalila jeho prohřešky, protože považuje za nutné, aby fanoušci znali celou pravdu. "I když odešel, pořád útočí na trenéra Mourinha, a to nemůže zůstat bez odezvy," zdůraznili její zástupci.

Tým ruského miliardáře Romana Abramoviče nabízel Gallasovi novou smlouvu, ale rychlý obránce ji odmítl. "Byla to záležitost peněz, i když veřejně říkal, že chce novou výzvu, hrát v zahraničí a tak podobně," prohlásila Chelsea.

[ 5.9.2006 - Reuters / eFotbal.cz / ČTK l Foto: BBC ]

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.