Šachtar Doněck nečekaně prohrál ligové utkání

Šachtar Doněck nečekaně prohrál ligové utkání

Po pohárové prohře v Lize mistrů, k níž došlo na hřišti Barcelony se vztyčenou hlavou, nestačil Šachtar Doněck na soupeře v ukrajinské ligové soutěži. Prohrál na vlastním hřišti s Obolonem Kyjev 0:1.

Hlavní trenér ukrajinského mistra a účastníka čtvrtfinále Ligy mistrů Mircea Lucescu říká, že porážku si jeho tým zasloužil. "Prohra je zasloužená. Hráli jsme proti velmi agresivnímu a dobře vyladěnému týmu," chválil kyjevského soupeře, který se pohybuje ve středu tabulky. "Utkání především ukázalo, že nejsme připraveni rychle přepnout z evropské klubové soutěže do domácí ligy."

Trenér nechal odpočívat některé hráče a ty se nepovedlo nahradit. "Obolon vyhrál zaslouženě a kdo si myslí, že vyhrát ukrajinskou ligu je pro nás jednoduché, ten se plete," říká rumunský trenér a na pozápasové tiskové konferenci zdůraznil, že je to těžký šampionát, kde jeho tým musí předvádět kvalitní hru. "I tento soupeř byl velmi dobrý. V našem týmu se mi líbila hra Douglase a Teixeiry, ti šli příkladem."

Jeho myšlenky se začínají pomalu obracet ke středečnímu utkání proti Barceloně, kde se Šachtar bude pokoušet po prohře 1:5 na Nou Campu o fotbalový zázrak. "Čekáme na zápas proti Barceloně, ale je důležité vědět, že nemůžeme hrát jako dnes," řekl rumunský odborník.
[img id="33225"]