Slavia padla v Teplicích po dvou penaltách Verbíře

Mužstvo Teplic porazilo ve čtvrtečním prvním zápase čtvrtfinále Ondrášovka Cupu doma Slavii Praha 2:1. Utkání, které přineslo několik zahozených šancí a také tři pokutové kopy pro severočeský tým, nakonec rozhodl dvěma góly z penalt teplický kapitán Pavel Verbíř.

Domácí pohár je v letošní sezoně pro oba týmy jedinou vstupenkou do pohárové Evropy a před odvetou mají blíže k postupu tepličtí fotbalisté. Domácí tým sice ovládl první poločas čtvrtečního duelu, Slavii několikrát zatlačil do pokutového území a donutil obměněnou defenzivu "sešívaných" k chybám, ale k vítězství to nakonec nestačilo. Už v 6. minutě fauloval brankář Zlámal Mahmutoviče a Teplice kopaly pokutový kop. Vachoušek však ještě mizernou střelou vedle slávistické branky odmítl vedení.

"Žlutomodří" mohli vstřelit další gól hned o pět minut později, hrubku Vomáčky při rozehrávce ale nepotrestal Mareš, který sice přehodil brankáře Zlámala, ale jeho pokus šel vedle. Slavii dělal problémy hlavně rychlý útočník Mahmutovič, hosty ale srážely také individuální chyby a špatná orientace ve vlastním vápně. Minutu před odchodem do kabin zahrál ve vápně rukou Čelůstka a Teplice kopaly další penaltu, kterou už Verbíř proměnil.

Po změně stran začali domácí fotbalisté bránit nejtěsnější vedení a Slavia několikrát zahrozila, po hodině hry se jí dokonce podařilo srovnat. Teplická obrana zapomněla hlídat slávistu Vlčka, který na malém vápně proměnil přesný cent Trubily z levé strany ve vyrovnávací gól. Hostům vlila vyrovnávací trefa do žil novou energii a v 77. minutě mohla Slavia strhnout vedení na svou stranu. Koreše však v obrovské šanci vychytal brankář Grigar. Teplice ještě pět minut před koncem přišly o vyloučeného Doška, který po úderu loktem do slávisty Dembeleho musel předčasně pod sprchy.

Slavia byla ve druhé půli rozhodně nebezpečnějším týmem, do další stoprocentní šance se dostal po rohovém kopu v 89. minutě Pospěch, ale jeho hlavičku vytáhl Grigar a v další šanci Pospěch z malého vápna přestřelil. Rozhodnutí přišlo v nastaveném čase, když Trubila stáhl ve vápně Mahmutoviče a ze třetí penalty pro Teplice rozhodl druhým gólem kapitán Pavel Verbíř.

Ondrášovka Cup, 1. čtvrtfinálový zápas:

FK Teplice - SK Slavia Praha 2:1 (1:0)
Branky: 45. z pen. a 90.+1 z pen. Verbíř - 62. Vlček. Rozhodčí: Mikel - E. Marek, Nádvorník. ŽK: J. Mareš, Vidlička, Ljevakovič, L. Došek - Z. Zlámal, Koubský, Trubila. ČK: 85. L. Došek. Diváci: 2311.

FK Teplice: Grigar - Vidlička, Smejkal, Hošek, Rosa - Verbíř, Ljevakovič, Čajič (71. Kalivoda), J. Mareš (83. Matula) - Vachoušek (65. L. Došek), Mahmutovič. Trenér: Jiří Plíšek.

SK Slavia Praha: Z. Zlámal - Čelůstka, Koubský, Vomáčka, Trubila - Hora (54. M. Černý), Dembele (86. Petrák), Milutinovič (60. Janda), Koreš - Vlček, Z. Pospěch. Trenér: Michal Petrouš.