El Clásico: Mourinho vyhlásil novinářům válku

El Clásico: Mourinho vyhlásil novinářům válku

Trenér Realu Madrid José Mourinho odmítl promluvit na tiskové konferenci před sobotním ligovým šlágrem s Barcelonou a otevřeně tak vyhlásil válku španělským novinářům.

Jindy výřečný portugalský kouč usedl s pokerově nehybnou tváří a svraštělým obočím vedle svého asistenta Aitora Karanky, který odpovídal na všechny otázky žurnalistů. Tiskovou konferenci vysílaly přímým přenosem televizní a rozhlasové stanice, přenos trval 11 minut.

Poté, co mluvčí klubu oznámil, že na dotazy novinářů nebude Mourinho odpovídat, opustilo přibližně 30 španělských žurnalistů sál a otázky kladli Karankovi pouze zástupci mezinárodních médií. "Cokoliv trenér řekne, novináři neúměrně nafouknou," uvedl Karanka. "Mourinho si nepřeje, aby se něco takového stalo i tentokrát, zvlášť před tak vyhroceným zápasem," ozřejmil bývalý hráč Realu.

Mourinho se dostává do sporu s novináři celkem pravidelně. Ty španělské si proti sobě poštval poté, co omezil jejich styk s hráči a přístup na tréninky Realu.

Barcelona si může případným sobotním vítězstvím v "El Clásiku" mohutně přiblížit třetí ligový titul v řadě. Šlágr na San Bernabeu bude prvním ze čtyř vzájemných utkání obou týmů ve třech různých soutěžích během 18 dnů. Pokud Katalánci vyhrají, budou mít v čele tabulky náskok už 11 bodů, přičemž do konce sezony bude zbývat šest kol. Ve středu se pak s Realem poměří ve finále Královského poháru a následně je 27. dubna a 3. května čekají dva zápasy semifinále Ligy mistrů se stejným sokem.

Na otázku, co soudí o Mourinhově chování, trenér Barcelony Pep Guardiola na páteční tiskové konference uvedl, že jako každý kouč jedná tak, aby co nejlépe ochránil zájmy svého klubu. "Ani on ani já neděláme nic, co by před námi už nedělali jiní lidé," poznamenal Guardiola, jenž byl hráčem Barcelony v době, kdy tam Portugalec dělal asistenta.

LaLiga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.