Novináři měli smůlu i po El Clásicu, Mourinho stále mlčí

Novináři měli smůlu i po El Clásicu, Mourinho stále mlčí

Komplikovaný vztah trenéra Realu Madrid Josého Mourinha s madridskými novináři pokračuje, portugalský lodivod odmítl odpovídat na jejich otázky po sobotním šlágru španělské ligy mezi jeho svěřenci a Barcelonou (1:1).

Mourinho otevřeně rozpoutal válku se žurnalisty v pátek, kdy mlčky absolvoval tiskovou konferenci před zápasem na San Bernabeu a slova se tak musel ujmout jeho asistent Aitor Karanka. Portugalec své jednání ozřejmil ústy druhého muže na lavičce Realu tak, že nechce svými prohlášeními, která novináři podle jeho slov vždycky nafouknou, jitřit už tak napjatou atmosféru před prestižním "El Clásicem". Třicet žurnalistů následně na protest opustilo sál.

Čekalo se tedy, jak se kouč zachová po utkání, v němž Barcelona díky Messiho proměněné penaltě vedla 1:0, ale Real dokázal i bez vyloučeného Raúla Albiola osm minut před koncem ze značky pokutového kopu vyrovnat zásluhou Cristiana Ronalda. Mourinho nakonec prolomil mlčení, když odsekl na dotaz jednoho z místních novinářů: "Vy jste šéf AS?" uvedl. "Pokud ne, pak vám nemohu odpovědět. Protože v souladu s vaší filosofií je, že když vy nechcete mluvit s mým zástupcem, já pak mohu odpovídat jen vašemu vedoucímu," dodal.

Také na další otázku reagoval Mourinho podobně. "Nemohu odpovědět," vedl si svou. "List Punto Pelota nemá dost úcty na to, aby mluvil s někým, kdo si úctu zaslouží. S mužem, který se svým týmem třikrát vyhrál evropský pohár a který byl mým nejpovolanějším zástupcem na páteční tiskové konferenci."

Portugalec následně odpověděl na několik otázek novinářů z barcelonských nebo mezinárodních médií, zatímco madridské žurnalisty odbýval. Mourinho se dostává do sporu s novináři celkem pravidelně. Ty madridské si proti sobě poštval poté, co omezil jejich styk s hráči a přístup na tréninky Realu.

LaLiga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.