Kouč Arsenalu: Princip naší hry není špatný

Trenér londýnského Arsenalu Arsene Wenger vzal na sebe vinu za horší výkony svého týmu, jehož šance na titul se zmenšily na minimum po prohře s Boltonem, ale soudí, že není třeba měnit celou filozofii hry.

Kouč Arsenalu: Princip naší hry není špatný
Nedělní porážka na hřišti Boltonu 1:2 ztenčily naděje londýnského klubu na titul, protože lídr soutěže, Manchester United, vede čtyři zápasy před koncem o devět bodů.

Wengerův tým si získal přiznivce pro svou čistou, pohlednou a útočnou hru, někteří bývalí hráči však tento přístup zpochybňují. "Pokud se zeptáte většiny fanoušků Arsenalu, nejspíš by oželeli hru krásnou pro oči, kdyby jiný způsob hry přinášel výsledky," prohlásil bývalý útočník Arsenalu Perry Groves, který za londýnský klub hrál v letech 1986 až 1992, kdy byla jeho hra považována za velmi nudnou. Nyní by prý hodně fanoušků ocenilo návrat k defenzivnímu stylu.

"Jsem si jistý, že jsme velmi dobrý tým," uvedl však Wenger na webových stránkách klubu. "V defenzivě nejsme dost silní, tento týden jsme si nechali dát šest gólů ve třech zápasech a přitom v této době jsme si to neměli dovolit. Ale pokud mě umíte přesvědčit, že princip naší hry je špatný, pak poslouchám. Já si ale myslím, že hrajeme tak, jak máme hrát. Pokud je něco špatně, není to princip naší hry," tvrdí trenér.