Ligový rok uzavře souboj Mostu se Spartou

Ligový rok uzavře souboj Mostu se Spartou

Soubojem posledního Mostu s jedenáctou Spartou skončí v pondělí letošní prvoligové boje na prvoligových trávnících. Oba kluby mají za sebou neúspěšný podzim a před zimní pauzou je pro ně největším přáním, aby do ní šly s výhrou v zádech. První vzájemný duel na Letné skončil výhrou obhájce titulu 2:1 a byl to možná poslední zápas, v němž Sparta své příznivce potěšila.

Tehdy v mosteckém dresu ještě proháněl sparťanské záložníky Tomáš Poláček, který i díky tomu brzy přestoupil na Letnou. Teď v 16. kole se poprvé představí proti svým bývalým spoluhráčům. "Naše situace mi nedovolí myslet na to, s kým hrajeme. Bude to pro mě zvláštní zápas, ale potřebujeme vyhrát," řekl POLÁČEK.

Podobně přemýšlejí i Jiří Novotný a Horst Siegl, sparťanské legendy ve službách severočeského klubu. Jejich kouč PŘEMYSL BIČOVSKÝ prý nemyslí na to, zda na severu Čech absolvuje poslední zápas na mostecké lavičce. "Tohle já neřeším, nemá cenu se tím stresovat a já to stejně neovlivním. Budeme hrát na vítězství, ale otázkou je, co nám soupeř dovolí. Přes jeho posledních nezdary si musíme uvědomit, že to je pořád Sparta. Může se probudit v zimě, ale také třeba v pondělí," prohlásil kouč na webových stránkách klubu.

Jeho sparťanský kolega STANISLAV GRIGA v týdnu naznačil, že v zimě čekají tým z Letné velké změny, které prý budou bolet. V Mostu má řada jeho svěřenců poslední možnost mu dokázat, že do kádru patří. "Právě proto, že to je poslední utkání před zimní přestávkou, musíme se na ně koncentrovat a zvládnout ho," hecoval svěřence.

Sparta si v deseti utkáních si připsala jen dvě výhry, Mostem má pouze čtyřbodový náskok

Sparta nevyhrála na hřišti soupeře od začátku srpna, kdy v ligové premiéře porazila 2:1 Plzeň. V posledních deseti utkáních si ale připsala jen dvě výhry a před Mostem má pouze čtyřbodový náskok.

Domácí mají minimální ztráty, jen Jamrich měl potíže, neboť v týdnu bral antibiotika. Hosté jsou na tom hůře: dlouhodobě zraněni jsou Sivok, Kisel a Bičík, kvůli kartám bude chybět Došek.

Poslední soutěžní zápas českého podzimu začne na mosteckém stadionu v 16:40 v přímém přenosu Primy, řídit ho budou rozhodčí Královec s asistenty Pinkasem a Lhotákem.

[ 11.12.2005 - ČTK / eFotbal. Foto: MARSfoto ]