Aston Villa obrala o body West Ham

Tým West Ham United přišel v nedělní dohrávce 4. kola anglické Premier League na domácím trávníku o dva body. Hostující Aston Villa dlouho vedla, ve druhém poločase ovšem vyrovnával nejlepší střelec letošního ročníku Premier League Bobby Zamora.

Uzdravený český forvard Milan Baroš byl jen mezi náhradníky a na hřiště se dostal v 81. minutě. Ambiciózní hosté otevřeli skóre už ve 4. minutě. Rohový kop z pravé strany prodloužil Luke Moore na Ridgewella a ten zblízka propálil gólmana Carolla. Také superstřelec West Hamu Bobby Zamora se (už popáté v sezóně) prosadil z hranice malého vápna po málokdy vídané prudké (dalekonosné) hlavičce Koncheskyho - míč tečoval v 51. minutě do sítě. Víc gólů už téměř 35 tisíc diváků na Boleyn Ground v Upton Parku nevidělo.

Liverpool utrpěl debakl s městským rivalem

Anglický útočník Andrew Johnson korunoval v sobotu dvěma góly vítězství Evertonu 3:0 v derby s městským rivalem z Liverpoolu. Vyhrál i Portsmouth, který ještě v letošním ročníku nedostal gól. Plným bodovým ziskem se pro změnu mohou pyšnit hráči Manchesteru United, kteří v sobotu zdolali Tottenham.

Skóre utkání Everton - Liverpool otevřel zblízka po 24 minutách australský reprezentant Tim Cahill, druhou trefu přidal o jedenáct minut později Johnson, kterého neuhlídal Jamie Carragher. Liverpool, v jehož sestavě chyběl waleský útočník Craig Bellamy, dvakrát trefil tyč, než dal trochu komicky konečnou podobu výsledku Johnson.

Gól útočníka Evertonu si v nastaveném čase počkal na chybu brankáře Jose Reiny, který pod břevnem zachytil do rukavic střelu Lee Carsleyho, ale balon mu vyklouzl přesně na Johnsonovu hlavu.

Vítězství nad Liverpoolem vyneslo Everton na několik hodin do čela tabulky, kde má ze čtyř zápasů deset bodů. Stejný počet bodů, ale lepší skóre má Portsmouth.

Roli favorita potvrdila Chelsea, do čela se vrátil Manchester United

Manchester United neztratil zatím ani bod a vrátil se do čela soutěže. V sobotu porazili svěřenci kouče Alexe Fergusona Tottenham Hotspur 1:0. Jedinou trefu zařídil už v 8. minutě Ryan Giggs. Po faulu Davidse na Louise Sahu kopali Reds trestný kop z téměř 35 metrů. Po centrovaném míči od Ronalda, který nedokázal zkrotit gólman Robinson ani hostující obránce, se Giggs prosadil netradičně hlavou.

Trenér soupeře pražské Slavie v Poháru UEFA Martin Jol dal důvěru sestavě: Robinson - Chimbonda, Dawson, King (81. Murphy), Assou-Ekotto - Jenas, Zokora, Davids (57. Ziegler), Ghaly - Keane, Mido. Tottenhamu chyběl mladý reprezentační záložník Aaron Lennon, který si v pátek na tréninku obnovil zranění kolena. Jak je situace vážná, má ukázat až magnetická rezonance, ale je pravděpodobné, že bude absentovat několik týdnů.

Roli favorita potvrdila na domácím hřišti Chelsea, která porazila Charlton 2:1. Skóre otevřel už v 5. minutě Dider Drogba, jenž se po Lampardově rohu trefil z malého vápna přesně k pravé tyči. Do konce poločasu už se domácí neprosadili, v úvodu druhé půle naopak hosté vyrovnali zásluhou Hasselbainka. O výhře 2:1 - opět po centru Lamparda - rozhodl v 61. minutě hlavou Carvalho. Lampard ještě v závěru neproměnil penaltu.

Portsmouth pokračuje ve výjimečné sérii

Ve výjimečné sérii pokračuje Portsmouth, který ani ve čtvrtém zápase nedostal gól. Tentokrát doma porazil Wigan 1:0 díky brance Mwaruwariho, který se v 49. minutě trefil z hranice šestnáctky k pravé tyči po hlavičce Sola Campbella, s nímž je obrana týmu neprostupná. Hosté měli míč na kopačkách častěji, ale pevnou defenzivu soupeře nepřekonali - Portsmouth nedostal gól už 360 minut.

Newcastle doma nestačil na Fulham. Hosté přitom ještě deset minut před koncem prohrávali 0:1, pak otočili skóre dvěma góly od 82. do 88. minuty McBride a Bocanegra. Blackburn uhrál bezbrankovou remízu na hřišti dalšího nováčka Sheffieldu United.

Bolton doma vyzrál na nováčka z Watfordu, který získal od začátku soutěže jediný bod. Gary Speed ovšem trefil vítězství až v poslední minutě (1:0). Nevyzpytatelné Middlesbrough, které už letos porazilo mistrovskou Chelsea, ale v minulém kole utrpělo debakl 0:4 s Portsmouthem, tentokrát zaskočilo v Londýně na Emirates Stadium velkého favorita z Arsenalu. Za hosty se prosadil už ve 22. minutě James Morrison po přihrávce Jasona Euella. Naštěstí pro domácí byl vyloučen Boateng za brutální faul na Ljungberga a domácí výhodu jednoho muže v poli využili. V 66. minutě fauloval v šestnáctce Downing Eboueho a z penalty srovnal na konečných 1:1 Henry. Na víc už se domácí nezmohli, byť je v 69. minutě posílil střídající Rosický.

Výsledky - 4. kolo:

West Ham United - Aston Villa 1:1 (50. Zamora - 4. Ridgewell)
Everton - Liverpool 3:0 (36. a 90.+3 Johnson, 24. Cahill)
Bolton - Watford 1:0 (90.+4 Speed)
Chelsea - Charlton 2:1 (5. Drogba, 61. Carvalho - 54. Hasselbaink)
Sheffield United - Blackburn 0:0, Newcastle - Fulham 1:2 (54. Parker - 82. McBride, 89. Bocanebra), Portsmouth - Wigan 1:0 (49. Mwaruwari)
Arsenal - Middlesbrough 1:1 (67. Henry z pen. - 22. Morrison)
Manchester United - Tottenham 1:0 (9. Giggs).