Soukup: Některé momenty jsme přežili s velkým štěstím

Boj o třetí příčku v lize a na druhé straně klid od záchranářských prací, to byly hlavní motivy Sigmy Olomouc a 1. FC Slovácko ve vzájemném nedělním utkání 26. kola Gambrinus ligy. Nakonec se po překvapivé výhře 2:0 vzdálili z nebezpečného pásma hráči Slovácka.

Soukup: Některé momenty jsme přežili s velkým štěstím
Přitom Sigma mohla vést v poločase klidně o dva až tři góly. „Byl to náš klasický jarní zápas. Zase jsme si vytvořili dost šancí, ale nedokázali jsme je proměnit a uklidnit se,“ litoval Zdeněk Psotka, trenér Hanáků. „Hráli jsme aktivně, měli převahu, ale když takové šance nedáte, pak je hrozně blízko k tomu, že vás soupeř potrestá z brejku, jako to dokázalo Slovácko,“ poukázal Psotka.

Ve druhém poločase Sigma najednou herně zcela odešla. „Naši ofenzivní hráči se méně nabízeli na hru po zemi. Dělali jsme pak dost chyb v rozehrávce. Hra celkově neměla tempo, Slovácko ji po gólu rozkouskovalo a to nám vůbec nevyhovovalo,“ dodal kouč domácích.

Zahozených šancí z první půle po utkání museli domácí hráči hodně litovat. „Měli jsme snad čtyři pět tutovek, ze kterých jsme měli dát aspoň dva góly,“ zlobil se i na sebe Michal Ordoš, který sám měl v první půli dvě dobré příležitosti. „Hlavně ta druhá mě mrzí, měl jsem míč zvednout, takhle jsem trefil brankáře do nohy,“ popisoval svůj průnik před Filipka.

O výhře Slovácka tak rozhodla jediná akce na začátku druhé půle. „Do té doby byla Olomouc jasně lepším týmem, měla více ze hry, ale nám vyšel vstup do druhé půle a to rozhodlo. Vedoucí gól nám hodně pomohl, hráči si více věřili a s velkým štěstím jsme přežili některé momenty. Filipko tam měl minimálně dva zákroky, kterými nás podržel,“ doplnil Miroslav Soukup, trenér Slovácka.