Lejsal kapituloval, Brno je přesto třetí

Po bezbrankové první půli závěrečného zápasu šestého kola mezi Brnem a Ostravou, v němž domácí gólman Martn Lejsal překonal klubový rekord v počtu minut bez obdržené branky, který do té doby držel Tomáš Belic, začaly v druhém poločase padat góly. A na hřišti vládly emoce kvůli opakované penaltě i kvůli nastaveným pěti minutám, v nichž kopalo pokutový kop pro změnu Brno a výhrou 2:1 se probojovalo na bronzovou pozici české nejvyšší soutěže.

Tak napínavý závěr šestého kola Gambrinus ligy by si asi nevymyslel ani protřelý dramatik. Po první brance domácího Polácha tři minuty po začátku druhého poločasu kryl Lejsal pokutový kop Varadiho nařízený za faul na Mageru, ale rakouský sudí Stuchlik nechal penaltu nekompromisně opakovat, protože Polách předčasně vběhl do šestnáctky. Kromě již zmíněného Polácha dostal žlutou kartu za nesportovní chování i brankář Lejsal. Přesto jednašedesátá minuta o výhře a posunu na třetí příčku Gambrinus ligy nerozhodla.

Brno sice od obržené sporné branky hrálo v útlumu a jakýkoliv výrok rozhodčího domácí hráče pobuřoval. Rakušan se ale nenechal vyvést z míry a nastavil pět minut. V devadesáté třetí minutě se stal hrdinou utkání diváky bouřlivě přivítaný navrátilec Milan Pacanda, který se na trávníku v dresu Brna objevil poprvé od června roku 2004, kdy hrál za moravský celek proti Příbrami. Protáhl se kolem hostujících obránců do šestnáctky a rozhodčí Stuchlik ukázal na značku pokutového kopu, který dělovkou proměnil Pavlík.

Výsledek:

1. FC Brno - Baník Ostrava 2:1 (0:0)
Branky: 48. Polách, 90+4. Pavlík - 62. Klimpl z pen. Rozhodčí: Stuchlik - Gorgon, Cipps (všichni Rak.). ŽK: Lesjal, Polách - Besta, Slončík, Čoupek, Klimpl. Diváci: 6950

Brno: Lejsal - Siegl, Trousil, Pavlík, Švejnoha - Partyš (81. A. Besta), Holek, Polách (85. Okleštěk), Střeštík - Zelenka (74. Pacanda), Wagner. Trenér: Mazura.
Ostrava: Raška - Marek, Klimpl, P. Besta, Čoupek - Rajtoral (60. Žůrek), Slončík, Bystroň, Tomašák - Střihavka (56. Magera), Varadi (87. Metelka). Trenér: Večeřa.