Nedvěd skóroval a Juventus rozdrtil Cagliari

PAVEL NEDVĚD odstartoval kanonádu Juventusu v nedělním utkání italské ligy, v němž obhájci titulu rozdrtili Cagliari 4:0. V čele tabulky turínský klub získal už desetibodový náskok.

Nedvěd otevřel skóre v desáté minutě svým třetím gólem v sezoně, kterého dosáhl dorážkou střely Davida Trezegueta. Dvakrát se pak trefil i francouzský kanonýr a s třinácti zásahy stíhá v tabulce střelců Luku Toniho z Fiorentiny. Druhý gól dal Trezeguet s přispěním českého záložníka, výsledek pak zpečetil vlastní brankou Vignati.

Milánské derby vyhrál na San Siru tentokrát úředně domácí Inter 3:2 především díky dvěma trefám Brazilce Adriana, jenž skóroval v prvním poločase z penalty a poté rozhodl v první minutě nastaveného času. To už byl v červenočerném dresu na hřišti Marek Jankulovski, jenž na posledních dvacet minut vystřídal Gattusa. Inter se posunul na druhé místo deset bodů za Juventus.

Livorno porazilo na domácí půdě Lazio 2:1. Smutným hrdinou duelu byl římský brankář Angelo Peruzzi, který stejně jako před týdnem chyboval a vlastním gólem daroval dvanáct minut před koncem soupeři vítězství.

Hráči Udine, kterým těsně unikl postup do osmifinále Ligy mistrů, překvapivě podlehli dosud předposlednímu Lecce 1:2.

Výsledky - 15. kolo:

Ascoli - Reggina 1:1 (60. Fini - 87. Paredes)
Parma - Sampdoria 1:1 (25. Corradi - 84. Bonazzoli)
Livorno - Lazio 2:1 (59. De Ascentis, 78. vlastní Peruzzi - 65. Panděv)
Juventus - Cagliari 4:0 (18. a 53. Trezeguet, 10. Nedvěd, 68. vlastní Vignati)
Udine - Lecce 1:2 (90. Di Natale - 41. a 57. Vučinič)
Messina - Chievo 2:0 (17. Di Napoli, 45+2. Zampagna z pen.)
AS Řím - Palermo 1:2 (36. Cassano - 21. Biava, 78. Caracciolo)
Inter Milán - AC Milán 3:2 (24. a 90.+1 Adriano z pen., 59. Martins - 39. Ševčenko z pen., 83. Stam)

[ 11.12.2005 - ČTK / eFotbal. Foto: Reuters ]