Češi na MS U17 neudrželi vedení proti Uzbekistánu a balí kufry

Česká reprezentace nezvládla poslední zápas základní skupiny a po prohře 1:2 s Uzbekistánem na turnaji končí, svěřenci Josefa Csaplára neudrželi jednobrankové vedení.

První šanci zápasu měl Uzbekistán, nastřelil tyč, ale ve 23. minutě zahrál jeden z jeho obránců ve vápně rukou a rozhodčí nařídil pokutový kop. Míč si postavil útočník Juliš a svou druhou brankou na turnaji otevřel skóre. Jenže minutu před koncem poločasu čeští mladíci o náskok přišli. Střílenou přihrávku si zpracoval Chakimov, nedal šanci brankářovi Zimovi a srovnal.

Češi se sice snažili ihned po změně stran získat vedení zpět, ale po několika nevyužitých šancích převzal otěže zápasu Uzbekistán. V 73. minutě rozhodl kapitán Machstalijev, který po hrubce české obrany poslal laciným gólem svůj tým do vedení.

Csaplárovi svěřenci se pak pustili do posledního náporu, ze kterého ovšem vytěžil Uzbekistán několik nebezpečných brejků. Brankář Zima sice vytáhl tři skvělé zákroky, ale jeho spoluhráči se v ofenzivě neprosadili. Češi tak po úvodní prohře 0:3 s USA utrpěli druhou porážku a s turnajem se loučí už po základní skupině. Uzbekistán a USA postupují do play off přímo, velkou šanci má také Nový Zéland, který se umístil na třetím místě.

Ze skupiny C postoupily týmy Anglie a Uruguaye, na výsledky dalších skupin bue čeka celek Kanady.

Česká republika - Uzbekistán 1:2 (1:1)

Branky: 23. Juliš z pen. - 44. Chakimov, 73. Machstalijev. Rozhodčí: Bogle (Jam.) - Quintero, Rodriguez (oba Mexiko).
Žluté karty: Špavelko, Nerad - Mirabdulajev. Diváků: 14 673. Hráno na stadionu Nuevo Estadio Corona v Torreonu.
Sestava ČR: Zima - Karafiát, Adamec, Lüftner, Špavelko (56. Nerad) - Kadula, Trávník (46. Čermák), Salašovič, Strada - Juliš, Černý (66. Svoboda). Trenér: Csaplár