River Plate poprvé v historii klubu sestupuje

River Plate nedokázal v odvetném utkání baráže o argentinskou ligu vyhrát nad týmem Belgrano a po remíze 1:1 sestupuje do druhé divize. Třiatřicetinásobný argentinský mistr bude v příští sezoně poprvé v historii klubu chybět v elitní společnosti.

Belgrano zadělalo na postup do nejvyšší soutěže už v prvním utkání, které vyhrálo 2:0, odveta na hřišti River Plate skončila remízou 1:1. Domácí sice vedli už v 6. minutě, nadějný průběh zápasu ale nedokázali dotáhnout do konce a hosté navíc v průběhu druhé půle vyrovnali.

River Plate opouští nejvyšší agentinskou soutěž více než 100 letech. Postup do elity vybojovali červenobílí v prosinci 1908 v baráži s Racing Clubem Buenos Aires v poměru 7:0. A po impozantním postupu navázali záhy dalšími úspěchy a vytvořili slavnou historii. Od té doby získali "Los Millonarios" 33 ligových titulů, dvě vítězství v Copa Libertadores a jedno i v Interkontinentálním poháru.

Mezi nejslavnější hráče klubu patřili Omar Sivori, Ubaldo Fillol, Leopoldo Luque, Mario Kempes, Enzo Francescoli, Claudio Cannigia, Marcelo Salas, Pablo Aimar, Javier Saviola nebo Daniel Passarella, který je v současné době také prezidentem klubu.

U sestupu do druhé ligy je nyní trenér Juan José Lopez, který v letech 1970-1981 za River Plate odehrál téměř pět set zápasů, byl u devíti titulů, ale poté odešel do konkurenční Bocy Juniors a paradoxně na závěr své kariéry hrál i v Belgranu, které River Plate nyní poslalo o soutěž níž.