Na Žižkově zahájily přípravu 3 nové tváře

Třicítka hráčů prvoligového nováčka z Viktorie Žižkov se ve středu sešla v Xaverově k zahájení letní přípravy na novou sezonu, v týmu nechyběly čerstvé posily Kevin Pier Lafrance, Zdeněk Folprecht a Daniel Bartl.

Na Žižkově zahájily přípravu 3 nové tváře
Jednadvacetiletý rodák z Francie, obránce Lafrance přichází z Mostu na roční hostování s opcí. Ze Sparty bude na Žižkově hostovat také záložník Folprecht, který ve Viktorii už v minulosti působil. Na přestup pak přichází záložník Daniel Bartl z Hlučína. Klubu se navíc podařilo získat na trvalý transfer Petra Zapalače, jenž v mužstvu doposud hostoval z Baníku Ostrava. Z Hradce Králové se pak na Žižkov vrátil Vladimír Pokorný.

Tým naopak opouští Martin Kučera, kterého testuje Vlašim. Stanislav Hřebeček zkouší štěstí ve slovenských Michalovcích, o druhou ligu v Polsku usiluje Jan Novotný a angažmá si hledá také Adam Mójta. Na přestup do Sparty míří Jakub Brabec, kterého čeká mimo jiné mistrovství Evropy hráčů do 19 let. Viktoria zřejmě nebude moci počítat ani s Janem Zawadou, kterého si chce ponechat v kádru Baník Ostrava.

Při úvodním představení trenér Martin Pulpit hráčům ještě jednou poděkoval za postup. "Věřím, že když kvalitně potrénujeme a kádr vhodně doplníme, můžeme být v první lize konkurenceschopní. Příprava není dlouhá, ale mužstvo v závěru sezony ukázalo, že sil má dost. Nepůjde tedy o 'zimní galeje'," uvedl Pulpit.

Na první fázi přípravy se mužstvo vydalo pod tréninkový areál do lesa, kde fotbalistky čekal na vytyčené trati běh na dvakrát třicet minut v konkrétním tempu. Odpoledne potom přišel na řadu míč a herní příprava. Naplno se do tréninku zatím ze zdravotních důvodů nezapojil obránce Lukáš Bodeček. Po vykloubení lokte, kvůli kterému chyběl v závěru sezony, ho čeká rehabilitace. Minimálně čtyři týdny nemůže Viktoria počítat ani s útočníkem Tomášem Dočekalem, který v posledním utkání za B-tým utrpěl zlomeninu zápěstí.