Ronaldinho udržel Barcu v čele španělské ligy

RONALDINHO rozhodl o vítězství Barcelony 2:1 nad Sevillou, které udrželo jeho tým v čele španělské ligy. Obhájci titulu sice od 63. minuty prohrávali po brance Kanouteho, ale vzápětí vyrovnal Kamerunec Eto'o, jenž je s 13 góly nejlepším střelcem soutěže. V 77. minutě pak držitel Zlatého míče Ronaldinho vstřelil vítěznou branku a s deseti zásahy je hned za svým týmovým kolegou.

Jen vinou horšího skóre jsou na druhém místě tabulky fotbalisté Pamplony, kteří prodloužili svou domácí ligovou neporazitelnost na osm utkání díky vítězství 1:0 nad Mallorkou. Zápas rozhodl Kamerunec Pierre Webo, který už ve čtvrté minutě přeloboval Toniho Pratse.

Na třetí místo se probojoval Real Madrid, jenž v prvním ligovém zápase pod vedením trenéra Cara vyhrál 2:0 v Málaze. Hosty poslal do vedení ve 34. Ramos a o čtyři minuty později stanovil konečné skóre Robinho.

Už v sobotu v noci zvítězil Villarreal 3:1 v San Sebastianu a v tabulce je čtvrtý. Villarreal sice hned v úvodu zápasu inkasoval od Turka Nihata, ale dvěma góly krátce před přestávkou a po ní otočil výsledek Antonio Guayre a tříbodový zisk potvrdil Argentinec Juan Roman Riquelme. Návrat na třetí místo se už nezdařil Celtě Vigo, která překvapivě prohrála v Zaragoze 0:1.

Betis Sevilla po přesunu do Poháru UEFA ze skupiny Ligy mistrů v domácí soutěži pokračuje v nevýrazných výsledcích a po bezbrankové remíze s Espaňolem zůstal na posledním místě. V šesti utkáních elitní evropské soutěže Betis vybojoval sedm bodů, v patnáctém ligovém dnes přidal teprve dvanáctý.