Příbram si v přípravě vyšlápla na Liberec

Hráči Liberce prohráli v sobotním přípravném utkání na stadionu U Nisy s Příbramí 2:3. Severočeši vedli po trefách Štajnera už 2:0, hosté ale v samém závěru otočili zásluhou dvou branek Jurdíka skóre ve svůj prospěch.

Slovan měl od úvodních minut převahu, kterou střelecky vyjádřil po čtvrthodině hry. Breznaník unikl po levé straně a jeho přesný pas zúročil Štajner. Oba hráči si úspěšnou spolupráci zopakovali hned po třech minutách. Breznaník z brankové čáry odcentroval, Štajner si zpracoval míč na prsa a levačkou rozvlnil síť. Liberečtí si vypracovali i další příležitosti, góly už ale žádné nepřidali.

Naopak z ojedinělé akce hosté snížili. Pokus Wagnera ještě Bičík dokázal vyrazit, na dorážku Koukala však již nestačil. Slovan mohl ve druhém poločase svůj náskok navýšit, dvakrát ale orazítkoval pouze brankovou konstrukci. Hráči Slovanu bavili diváky ofenzivním fotbalem, nicméně ze hřiště odešli poraženi. V rozmezí dvou minut se totiž dvakrát trefil střídající Jurdík. Příbram tak vyhrála pod Ještědem 3:2.

Kouč Středočechů představil v každém poločase dvě odlišné jedenáctky. Liberečtí znovu testovali srbského stopera Karišika, v 62. minutě vběhl na trávník v dresu Slovanu i navrátilec Jan Blažek, kterému skončilo hostování v řecké Larisse.

FC Slovan Liberec - 1. FK Příbram 2:3 (2:1)
Branky: 15. a 18. Štajner - 78. a 79. Jurdík, 27. Koukal.

FC Slovan Liberec: Bičík (46. Kovář) - Gebre Selassie, Karišik, Polák (62. Dejmek), Janů - Diviš (62. Sivrič), Krystan (62. Zieris), Bosančič, Breznaník (62. Vlasko) - Štajner (62. Liška), Šural (62. Blažek).
1. FK Příbram: Rondzik (46. A. Hruška) - Djuketič (46. M. Štochl), Hejda (46. Andrejevič), Krejčí (46. Ricka), Macháček (46. Divíšek) - Pazderník (46. 46. J. Mareš), Koukal (46. Mojdl), Tarczal (46. Videgla), Klesa (46. Pleško) - Wagner (46. Jurdík), Pilík (46. Šlapák).