Cíl Sparty podle Sionka? Jedině titul!

Sparťané po návratu ze soustředění v Rakousku ukázali nové dresy pro nadcházející sezonu, zkušený záložník Libor Sionko navíc věří, že letenští hráči v nové sezoně utnou plzeňské kralování a znovu zvednou nad hlavu mistrovský titul.

Cíl Sparty podle Sionka? Jedině titul!
Čtyřiatřicetiletý Sionko se vrátil do Sparty minulé léto po sedmi letech strávených v zahraničí, kde oblékal dres Austrie Vídeň, Glasgow Rangers a FC Kodaň. "Jsem rád, že mohu stále hrát ve Spartě a dělá mi radost, že v přípravě mladým pořád stačím," prohlásil záložník, který se zájmem sleduje příchody mladých fotbalistů. Posledními posilami jsou Luboš Adamec z Juventusu nebo Jakub Brabec z Viktorie Žižkov.

"V současných podmínkách Sparta nemůže kupovat na domácím trhu hotové hráče, a tak musí stáhnout nejlepší možné mladíky, kteří by to tady jednou převzali," myslí si Sionko. Podle něj jsou mladíci působící ve Spartě talentovaní, ovšem jak s tím naloží v budoucnu, záleží pouze na nich. "Každý jsme jiný a tahle generace je samozřejmě ve svém sebevědomí hodně odlišná od nás. Ale někteří přijdou, na něco se zeptají, o své kariéře přemýšlejí," uvedl Sionko.

Zkušeného hráče potěšily výsledky letenského mužstva v přípravě. "Sehráli jsme dobré zápasy, většinou jsme soupeře jasně přehráli. O výhry jsme přicházeli po individuálních chybách v závěru. Jsem přesvědčen, že v soutěžním zápase by nikdy nepřišly a všechno bychom vyhráli. Alespoň máme ponaučení pro začátek sezony."

Sparťanské cíle pro novou sezonu budou opět mířit co nejvýše. "Jsme Sparta a ta nemůže mít jiné cíle než titul. Řeči o pohárových příčkách nikoho nezajímají. Na jaře jsme to nedokázali, po roční pauze se chceme vrátit na trůn," uzavřel Sionko.