Slovácko s Crvenou Zvezdou prohrálo jen o gól

Hráči prvoligového 1. FC Slovácko podlehli ve středu ve svém úvodním vystoupení v rámci herního soustředění v Rakousku s Crvenou Zvezdou Bělehrad 0:1.

Srbský vicemistr se dostal do vedení v 63. minutě, když se v šestnáctce Slovácka prosadil Mezenga, který z bezprostřední blízkost tečoval centr z pravé strany a prostřelil bezmocného Heču. Ten v poločase nahradil brankářskou jedničku Filipka.

O sedm minut pozdějí mohlo být srovnáno, když si vytáhlý útočník Došek naběhl na centr střídajícího Kuncla, ale jeho střelu protihráči zblokovali na rohový kop. Největší šanci měl tým trenéra Miroslava Soukupa v 78. minutě, jenže Doškovi po spolupráci Korduly s Hlúpikem míč odskočil a zakončující Fujerik napálil obránce.

Trenér Slovácka Miroslav Soukup nebyl po těsné porážce spokojený. "Pokud by nám soupeř ve druhém poločase dal tři branky, taky bychom se tomu nemohli divit. Jednoduchých kliček v šestnáctce a podobných situací nám totiž Srbové předvedli dost," uvedl kouč, jehož alespoň částečně potěšil výkon v první půli. "Soupeř měl vyšší držení míče, ale nám se dařilo chodit do brejků a i díky štěstí jsme měli větší gólové příležitosti než Bělehrad. Ale na to se nehraje," doplnil.

"Celý zápas byla znát vyšší individuální kvalita hráčů Crvene Zvezdy, kteří ztratí míč jen ve složité situaci. Fyzicky to pro naše svěřence musel být nesmírně náročný duel, protože jsme stále museli protivníka napadat," dodal Soukup.

Slovácko odehraje v Rakousku ještě dva přípravné zápasy. V pátek nastoupí od 18 hodin v maďarském Szombately proti týmu Gyirmot FC, o den později ve stejném čase v Lindabrunnu změří síly s bulharským FC Levski Sofia.

1. FC Slovácko - CZ Bělehrad 0:1 (0:0)
Branka: 63. Mezenga.

Sestava 1. FC Slovácko: Filipko (46. Heča) - Reinberk (46. Kuncl), Trousil, Kordula, Kubáň (62. Jeleček) - Hlúpik, Volešák, Daníček (62. Perůtka), Kerbr (62. R. Mezlík) - Ondřejka (46. Fujerik), L. Došek.