Sparta prohrála v pražském derby

[tag]OBSAHUJE OHLASY[/tag] Sparta Praha v dalším přátelském utkání selhala v pražském derby s týmem Loko Vltavín, když holešovickému celku podlehla 1:2. Sparťané byli sice jasně lepším týmem, ale už v jednadvacáté minutě Letenští prohrávali po brankách Fraňka a Předoty 0:2. Z velkého množství šancí, které si svěřenci kouče Haška připravili, se ujala jen jediná, a to penaltová střela Kamila Vacka.

Jako první mohla jít do vedení Sparta, Pamič ale sám před bránou vůbec netrefil prostor mezi třemi tyčemi. To první vážnější akce Vltavínu skončila gólem. Ránu Předoty z deváté minuty gólman Kamenár ještě vyrazil, při následné dorážce číhajícícho Fraňka byl už ovšem bezmocný.

Favorit z Letné rázem přidal na aktivitě, jenže v koncovce postrádal přesnost nebo jeho šance mařil spolehlivý brankář Čaba. Ten se blýsknul po střele Huška i prudké dělovce Mareše, při šanci Kweukeho mu zase pomohlo štěstí. Kamerunský útočník z dobré pozice trefil vedle. Ve 22. minutě se tak opět radovali domácí, když necelych 30 metrů pred brankou dostal prostor od sparťanské defenzivy Předota a jeho rána skončila přesně v šibenici.

Po přestávce měli první možnost domácí, trestný kop Předoty však těsně minul šibenici. Sparta měl velkou šanci až v 65. minutě, kdy míč po závaru tančil před brankovou čárou, ale nikdo ho do sítě nedotlačil. Nakonec ho Hušek poslal vedle. V posledních 20 minutách tlak hostů narůstal a Letenští se také dočkali gólové radosti. V 73. minutě upadl Kweuke v pokutovém území po zákroku Krimláka a Vacek nařízenou penaltu proměnil. Chvíli před koncem pak odmítl remízu gólman Vltavínu Čaba, když vyrazil dělovku Podaného z dobré pozice.

Dva týdny před startem nového ročníku Gambrinus ligy tak sparťanští fotbalisté mají o čem přemýšlet. Hlavu měl po zápase zamotanou i trenér Letenských Martin Hašek. "Jsem zklamaný z výsledku i předvedeného výkonu. Někteří hráči si asi mysleli, že je tenhle zápas nebude bolet a vítězství přijde samo. To se samozřejmě nestalo a když pak kluci chtěli, tak to nešlo. Soupeř chtěl prostě vyhrát víc," konstatoval po utkán Hašek s připomínkou, že sám podobné zápasy během hráčské kariéry také absolvoval.

Sparta sice měla míč víc pod kontrolou, měla i víc šancí, jenže zápas prohrála, což je pro Haška varováním. Kouč bude zvažovat, kteří hráči si zaslouží důvěru být v základní jedenáctce v mistrovských zápasech. "Některé výkony byly pro mě zklamáním. Ale žádná jména říkat nebudu. Pravdou také je, že šanci dostali někteří fotbalisté, které jsem v akci zase tolik neviděl. Třeba Kamenár, Mareš, Kadlec," jmenoval sparťanský kouč. "Soupeře jsme přehrávali, jen jsme neproměňovali šance," dodal.

Fanoušci po zápase třeba volali jméno zkušeného stopera a sparťanské ikony Tomáše Řepky. Hašek po zápase zdůvodil jeho absenci v sestavě jednoduše. "Přednost prostě dostali další dva stopeři, hráli jiní hráči. Máme tři stopery na dvě místa v sestavě. Ale je pravda, že výkon naší stoperské dvojice nebyl úplně přesvědčivý," uznal Hašek. "Určitě nejsem o sestavě rozhodnutý. Do ostrého startu zbývá nějakých dvanáct dní," dodal.

Jasno má snad o brankářské jedničce. Tou bude ve Spartě zkušený Jaromír Blažek. "V přípravě si vedl ze všech našich gólmanů nejlépe," konstatoval. Dál už ale směrem k základní jedenáctce pro mistrovské duely konkrétní nebyl. "Naše sestava v tomhle zápase nebyla nijak směrodatná směrem k blížícím se mistrovským zápasům. Ve čtvrtek proti Jihlavě už by to tak mělo být," řekl trenér Sparty. "Během následujících dvou týdnů také určíme kapitána týmu," doplnil.

Loko Vltavín - AC Sparta Praha 2:1 (2:0)
Branky: 9. Franěk, 22. Předota - 75. Vacek z pen. ČK: 77. Valášek (Vltavín).

Sestava Sparty: Kamenár - Kušnír, Zápotočný, Brabec, Pamič - Mareš (46. Vacek), Matějovský, Hušek (80. Sionko), Juhar (59. Podaný) - Kweuke, Kadlec (63. Lačný).