Holičtí zápas k desítce nedotáhli

V úvodním ostrém utkání nastoupili holičtí fotbalisté do 1. kola Ondrášovka Cupu proti diviznímu týmu FC Viktoria Otrokovice ...

V dnešním utkání byl jasným favoritem tým 1.HFK Olomouc. Do první vážnější šance se dostal útočník Dominik Richter, ale jeho hlavičkový pokus zlikvidoval pozorný brankář domácích. Na druhé straně z ojedinělého protiútoku trefil Trnčák tyč Šromovi brány. Od té chvíle však svěřenci trenéra Oldřicha Machaly na hřišti diktovali tempo. Ve 13. minutě Richter pohotově přiťuknul míč na rozběhlého Čoupka, který centrem do vápna našel opět Richtera a ten z voleje placírkou poslal míč k levé tyči bezmocného brankáře - 0:1. Druhou branku přidali Hanáci o tři minuty později. Z pravé strany centroval krásně Dadák na přední tyč, kde útočník David Korčián hlavou chytře přehodil brankáře Křížka - 0:2. V 21. minutě načasoval Richter přihrávku na Onofreje, ten posunul míč podél obranné hráze na Korčiána, který ač tísněn domácím obráncem doklepl míč do prázdné brány 0:3. Do poločasu padla ještě jedna branka a to ve 33. minutě po centru Lukáška z levé strany. Krásný centr hlavou posunuje Kovář, v cestě do sítě jej ještě stačil tečovat Kopecký a upravil poločasový stav utkání na 0:4.

V druhém poločase poslal trenér Machala na hřiště Petra Filipského, který přiťukl v 63. minutě míč na střed hřiště Dadákovi a ten střelou k bližší tyči přidal další branku - 0:5. Tempo hry ve druhém poločase trochu opadlo, ale branky nepřestaly padat. V 69. minutě zahrával Bednář roh z pravé strany, centrovaný míč poskakoval na malém vápně tak dlouho až se do vzduchu zavěsil kapitán mužstva Michal Kovář a hlavou trefil šibenici - 0:6. Čestný úspěch zaznamenali domácí v 76. minutě. To se protáhl po levé straně Jurčík a křižnou střelou na vzdálenější tyč trefil odkrytou bránu - 1:6. Ani tato branka nezabránila holickému týmu k dalšímu skórování. Devět minut před koncem utkání byl před velkým vápnem faulován Bednář, ke standardce se postavil Dadák a centrem na zadní tyč našel střídajícího nováčka v týmu Marka Svoradu, ktreý si připsal hlavou první branku v dresu HFK - 1:7. Konečnou tečku za utkáním udělal v 85. minutě Žondra, když Ondra Čtvrtníček vystihl malou domů, přihrávkou doprava našel Žondru a ten už míč dovezl do prázdné branky - 1:8

Sestava FC Viktoria Otrokovice: Křížek - Dujka - C, Vavruša, Zálešák (54. Šuranský), Trnčák (69. Beránek), Vančura, Starec (46. Jurčík), Gerych, Ondráš, Alexa, Kraváček. Trenér: Jaroslav Matějíček.

Sestava 1.HFK Olomouc: Šrom - Dadák, Lukášek, Kopecký, Čoupek (59. Filipský) - Čtvrtníček, Bednář, Kovář - C, Onofrej - Richter (66. Žondra), Korčián (75. Svorada). Trenér: Oldřich Machala.

FC Viktoria Otrokovice - 1.HFK Olomouc 1:8