Experti dávají větší šance na postup Spartě, Vonášek věří i Plzni

Experti dávají větší šance na postup Spartě, Vonášek věří i Plzni

Po pátečním losu evropských pohárů má velkou šanci postoupit pražská Sparta, kterou čeká ve 4. předkole Evropské ligy rumunský FC Vaslui. Mistrovská Plzeň narazí na dánský tým FC Kodaň a podle expertů má také na to, aby si zajistila účast v základní skupině.

"Plzeň to nebude mít jednoduché, protože Kodaň má mužstvo složené z kvalitních hráčů, kteří jsou mezinárodně zkušení, což pravidelně dokazují v evropských pohárech. Potvrdilo se to už vloni, kdy to na její půdě měli někteří favorité velmi těžké," uvedl fotbalový internacionál Vladimír Táborský.

Podle něj Západočeši nezačali sezonu nejlépe a až ve druhém poločase odvetného utkání 3. předkola Ligy mistrů doma proti Trondheimu ukázali své možnosti. "Třeba právě nevydařená první půle Plzni prospěje a na výkon po přestávce naváže v dalších zápasech. Podle mě je to hratelné, i když přece jen mírně favorizuji Kodaň," řekl Táborský.

Podle něj může svěřencům kouče Pavla Vrby paradoxně pomoci i skutečnost, že český mistr nastoupí v pražské Synot Tip Areně, protože komisaři UEFA neuznali rekonstruovaný stadion v Plzni za způsobilý. "Hráči jsou sice zvyklí na domácí podmínky, ale v Edenu bude fotbalovější prostředí, než na rozestavěném stadionu v Plzni. Více jim tak pomohou fanoušci. Tedy pokud přijdou a já věřím, že si takový zápas nenechají ujít," dodal Táborský.

Plzni přeje postup i její bývalý hráč Roman Vonášek. "Tým je dlouho pohromadě a kromě zraněného Čišovského by měl kompletní. Pokud Plzeň naváže na druhý poločas s Trondheimem, má velkou šanci. Moc jí přeji, aby uspěla, protože dostat se do základní skupiny Ligy mistrů by byl obrovský úspěch," mínil Vonášek.

Osminásobný český reprezentant a také bývalý fotbalista Sparty se shodl s Táborským, že Pražané by měli přes rumunského protivníka přejít. "Sparta momentálně tolik netočí základní jedenáctku, což její hře určitě prospělo. Navíc má větší mezinárodní zkušenosti, takže je favoritem," podotkl Vonášek, který nyní pracuje jako sekretář mládeže Fotbalové asociace České republiky. "Po úspěšných výsledcích ze začátku sezony je Sparta dobře naladěná. A bude mít výhodu, že odvetu hraje doma, takže by měla jít dál a zajistit si postup do základní skupiny Evropské ligy," pravil Táborský.