Ústí zvládlo druholigovou domácí premiéru

Fotbalisté Ústí nad Labem vstupili v sobotu do druholigové premiéry. Soupeřem jim byla rezerva pražské Sparty. V ústeckém dresu se představila zbrusu nová posila, levý obránce Michal Zeman z Liberce, který se uvedl velmi pěkným výkonem.

Ústí vstřelilo svou první branku již v osmé minutě. Rozhodčí Jílek však branku neuznal pro ofsajd. Domácí se dočkali v 19 minutě. Nádherný centr novice Michala Zemana proměnila v gól hlava Jana Martykána - 1:0. Ve 31. minutě se Sparta dočkala vyrovnání. Dobře koplý přímý kop kapitána hostí Jakuba Rady propadl až do brány Radima Nováka - 1:1. Strhnout vedení na stranu Ústí mohl Vaněček, který po krásné kombinaci Moulise a Benčíka netrefil hlavou odkrytou bránu. Ústí šlo do kabin přeci jen za příznivého stavu, po Martykánově přihrávce opět nadvakrát neprostřelil Kamenára Vaněček, ale pohotový David Brunclík se už nemýlil - 2:1.

Do druhého poločasu nasadil trenér Svoboda i Martina Abenu, který přijel kvůli komplikacím na cestě pozdě na zápas a nestihl tak zápas od začátku. Abena měl na starosti zejména rozehrávku Jana Martykána, ale sám Spartě velmi pomáhal směrem dopředu. V 55. minutě byl hodně blízko gólu Pavel Moulis, jeho hlavičce však kousek scházel. V 84. minutě Ústí znovu skórovalo, ale opět branka po konzultaci s čárovým nebyla uznána. Ústí tak v domácí premiéře v netradičním čase zvítězilo 2:1.

Sestava Ústí nad Labem: Novák - Hyčka, Džuban (K), Valenta, Zeman - Brunclík, Zachariáš, Martykán, Benčík - Moulis (74. Veverka), Vaněček (59. Holek)

Sestava Sparty Praha "B": Kamenár - Jánoš, Tomášek, Brabec, Frýdek - Uljaky (46. Sýkora), Rada, Jeřábek, Krajík (77. Nádeníček) - Juliš, Jirásek (46. Abena)

FK Ústí nad Labem - AC Sparta Praha "B" 2:1