Fabregas začal angažmá ziskem titulu, Superpohár po přestřelce patří Barçe

Barcelonští vyhráli v noci na čtvrtek v odvetném zápase o španělský Superpohár nad Realem Madrid 3:2 a po remíze 2:2 v první vzájemném duelu se Katalánci těší ze zisku trofeje. V dresu vítězů dvakrát skóroval Messi a jednou Iniesta, za hosty se trefil Cristiano Ronaldo a Benzema.

Hráči Barcelony získali podesáté v historii španělský Superpohár, když tentokrát vyhráli bitvu gigantů s Realem Madrid. Barcelona utancovala "Bílý balet" hlavně díky trefám Lionela Messiho. Ten ve dvou duelech nastřílel tři branky a byl ústřední postavou obou zápasů. V základní sestavě katalánského celku sice chyběl Cesc Fábregas, nejnovější posila Barcy z Arsenalu, ale kouč Guardiola jej nakonec v 83. minutě poslal na trávník a Fábregas se tak těšil se spoluhráči ze zisku první trofeje v sezoně.

V noci na čtvrtek se mezi střelce zapsal Messi dvakrát, navíc gólovou přihrávkou vyzval v 15. minutě ke vstřelení branky Iniestu. Ten ve velké šanci chytře dloubl míč přes brankáře Realu Madrid Casillase a naplněný stadion Camp Nou bouřil nadšením - 1:0.

Radost Katalánců však netrvala dlouho, protože se už za pět minut prosadil Portugalec Cristiano Ronaldo, když tečoval takřka na malém vápně střelu jednoho ze svých spoluhráčů. Barcelonští se v tu chvíli snažili reklamovat postavení mimo hru, ale arbitr žádný prohřešek proti pravidlům neviděl.

Stejně jako v prvním duelu v Madridu se i v odvetě v úplném závěru první půle prosadil Messi a Katalánci byli první trofeji sezony zase blíž - vedli 2:1. Vyhráno ale Barcelonští neměli. Real Madrid přidal a dočkal se odměny. V 82. minutě se po rohovém kopu a následném závaru zblízka prosadil Benzema a srovnal na 2:2.
[img id="34567"]Zdálo se, že se schyluje k prodloužení, ale na něj nedošlo. Nakonec totiž ještě stihla Barcelona urvat výhru. Messi rozjel akci s Fábregasem, míč se dostal na pravé křídlo k Adrianovi, který jej poslal před branku, kde rozběhnutý Messi zblízka pálil do sítě bezmocného Casillase na 3:2.

Nervydrásající duel končil v emocích, během nichž sudí uděloval červené karty. První viděl Marcelo z Realu Madrid poté, co hrubě fauloval Fábregase. Po následné strkanici museli předčasně pod sprchy také hostující Özil a barcelonský David Villa. Pozornosti jistě také neuniklo nesportovní chování kouče Realu Madrid Josého Mourinha, jenž nejspíš může za své konfliktní počiny vůči členům realizačního týmu Barcelony očekávat také nějaký disciplinární trest.

Španělský Superpohár:

Barcelona - Real Madrid 3:2 (2:1)

Branky: 45. a 88. Messi, 15. Iniesta - 20. C. Ronaldo, 82. Benzema. ČK: 90+5. D. Villa - 90+3. Marcelo, 90+4. Özil. Diváci: 95 000.

První zápas 2:2. Španělský Superpohár získala Barcelona.