Pučkovi a Vodičkovi hrozí žaloba za korupci

Pučkovi a Vodičkovi hrozí žaloba za korupci

Bývalým českým rozhodčím Jiřímu Vodičkovi a Lubomíru Pučkovi hrozí žaloba a oba pravděpodobně skončí u soudu. Policie je viní z toho, že se v souvislosti s utkáním slovenské ligy Banská Bystrica - Púchov před dvěma lety dopustili korupčního jednání.

Návrh na podání žaloby předal státnímu zástupci policejní komisař Útvaru odhalování korupce a finanční kriminality.

Puček, v současné době manažer pražské Slavie, měl tehdy jednat ve prospěch Banské Bystrice a údajně nabídl sedmdesát tisíc korun Vodičkovi, který úplatek přijal. Zápas se hrál 29. listopadu 2003 a skončil vítězstvím Banské Bystrice 3:0.

Vodička byl tehdy na Slovensko delegován v rámci výměny rozhodčích s Českou republikou spolu s Jaroslavem Járou a Vladimírem Pastyříkem, který už byl odsouzen v kauze Viktorie Žižkov. I Vodička už byl disciplinární komisí ČMFS dříve potrestán pokutou 50.000 korun a zastavením činnosti, druhou část trestu však odvolací komise později zrušila.

Podle zprávy z Útvaru odhalování korupce a finanční kriminality zaslané bylo vyšetřování ukončeno a komisař předal státnímu zástupci v Karviné trestní spis s návrhem na podání obžaloby na oba rozhodčí. Puček čelí obvinění z trestného činu podplácení, Vodička je stíhán pro trestný čin přijímání úplatku. Trestní stíhání obou obviněných bylo zahájeno už v říjnu letošního roku. Pokud státní zástupce návrhu kriminalistů vyhoví, tak Pučka i Vodičku čeká soud.

[ 12.12.2005 - eFotbal/ČTK. foto: MARSfoto ]