Slovácko slaví po výhře nad Budějovicemi tři body

Slovácko zvítězilo v sobotním utkání 7. kola Gambrinus ligy na domácím trávníku nad Českými Budějovicemi 2:0. Tým z Uherského Hradiště se prosadil ve druhém poločase, v němž skórovali Libor Došek s Davidem Pavelkou.

Kompletní ligová tabulka

V prvním poločase se diváci nudili. Slovácko bez několika zraněných hráčů základní sestavy bylo překvapivě na domácím trávníku pasivnější a vázla mu kombinace. Jihočeši hrající s jediným útočníkem Ondráškem však trápení protivníka nedokázali využít. Kontrolovali hru, k vážnějšímu ohrožení Filipkovy brány se ale nedostali. Gólman Slovácka musel zasahovat jen při centrovaných míčích, s nimiž si bez problémů poradil.

Domácí celek zahrozil až na konci úvodní půlhodiny, kdy si ve vápně Došek zpracoval vysoký balon, jenže brankáři Křížkovi velmi pomohl stoper Lengyel, který nebezpečnou ránu zblokoval. V závěru první půle přišli Jihočeši o Ondráška jehož na hrotu nahradil Stráský.

Po změně stran hráči Slovácka ožili a jen pět minut jim stačilo, aby se dostali do vedení. Valentovu dánu k levé tyči ještě Křížek vyrazil a poradil si i s dorážkou Doška. O chvilku později už ale na zakončení vytáhlého útočníka nestačil zareagovat a Došek se mohl radovat z třetí trefy v sezoně.

Jihočeskou odpověď měl na noze Stráský, jenže v blízkosti brány ani netrefil balon a připravil se šanci vyrovnat. Hosté pokračovali v ofenzivě a Filipko se pořádně potil. Nejprve vyrazil Machovcovu ránu a včasným vyběhnutím zastavil i pronikajícího Klesu. Zahozené šance musely svěřence kouče Cipra mrzet ještě víc v 73. minutě, kdy po rychlé akci pojistil vedení domácích Pavelka.
[h2][ur=index.php?page=zapas&zapas=56953&t=179&m=451]Kompletní statistiky duelu Slovácko - České Budějovice[/url][/h2]