Plzeň v gólové přestřelce udolala Jablonec

Mistrovská Viktoria Plzeň zvítězila v sobotním utkání 7. kola Gambrinus ligy doma nad Jabloncem 4:2. Ofenzivní utkání plné zvratů a celkem šesti branek nakonec zvládl lépe západočeský tým, který obrátil duel ve druhém poločase.

Kompletní ligová tabulka

Domácí tým musel v lize dotahovat osmibodovou ztrátu na vedoucí Spartu, naopak Jablonec byl před sobotními zápasy na druhé příčce a ve Štruncových sadech chtěl potvrdit oslnivou formu z posledních utkání. Plzeňský trenér Pavel Vrba se musel obejít bez distancovaného kanonýra Bakoše, do zápasu nezasáhli ani Pilař s Limberským, a tak dostal poprvé příležitost obránce Řezník.

První poločas byl oboustranně velmi aktivní, mužstva se střídala v útočné snaze, přesně kombinovala a snažila se o časté zakončování. Úvod duelu patřil Jablonci, Loučkova střela z 5. minuty však mířila jen těsně vedle. O čtyři minuty později vyslal na druhé straně Horváth přesný pas mezi beky Petrželovi, který naservíroval gólovou přihrávku na malém vápně Ďurišovi a slovenský útočník neměl problém uklidit míč do poloprázdné branky.

Klíčový moment prvního poločasu přišel ve 25. minutě, když Ďuriš obral o míč na půlící čáře jabloneckého Jarolíma, postupoval sám na brankáře Špita, ale vyloženou příležitost zahodil nepřesnou střelou. Jablonec se dlouho zastřeloval, ale nakonec dokázal výsledek otočit ve svůj prospěch. Hosté hrozili po rychlých přechodech do ofenzivy, v 32. minutě našel centr aktivního Kopice na malém vápně hlavu Lafaty a severočeský střelec si připsal 11. trefu této sezony. Plzeň po vyrovnání znejistěla v rozehrávce, soupeři nechala dostatek času i prostoru na míči, čehož Jablonec ještě do poločasu využil. Kopic v 45. minutě vedl míč a těsně před šestnáctkou se rozhodl pro křížnou střelu na vzdálenější tyč, na kterou byl plzeňský brankář Čech krátký.

Západočeši se po změně stran tlačili za vyrovnáním, krátce po příchodu z kabin přestřelil z dobré pozice Kolář, po hodině hry mohl po přihrávce Řezníka z levé strany pálit střídající Darida, ale uvnitř hostujícího vápna promáchl. Plzeň měla ve druhé půli po většinu času míč na svých kopačkách, v 65. minutě navíc Kopic stáhl ve vápně Řezníka a nařízenou penaltu proměnil kapitán Viktorie Pavel Horváth. Závěrečné minuty utkání byly velmi rušné na obou stranách, větší radost ale měli domácí. Deset minut před koncem využil chyby v jablonecké rozehrávce Jiráček, který vyslal načasovanou přihrávkou za obranu do šance Ďuriše a ten přidal třetí plzeňskou branku v utkání. Krátce na to mohl slovenský forvard zkompletovat hattrick, ale vychytal ho brankář Špit.

Ani Jablonec v závěru nesložil zbraně, střela Kovaříka z velkého úhlu i hlavička střídajícího Třešňáka volaly po vyrovnání. Hosté vrhli zbývající síly do útoku a toho Plzeň v nastaveném čase využila ke vstřelení čtvrtého gólu. Přihrávka Daridy proletěla takřka celým pokutovým územím a osamocený Kolář mířil přesně k tyči. Ofenzivní duel nakonec skončil výhrou Plzně 4:2.

[h2][ur=index.php?page=zapas&zapas=56954&t=179&m=451]Kompletní statistiky duelu Liberec - Olomouc[/url][/h2]