Dva zápasy,dvě výhry

Dva zápasy, dvě výhry.Taková je bilance juniorského týmu Viktorie Plzeň z posledních dvou kol. Viktoriáni nejprve porazili Roudnici, v neděli potom stejným výsledkem přehráli i tým Písku. Díky dalším třem bodům tak opět poskočí v tabulce o něco výše.

Viktoriáni začali ofenzivně a již v první minutě musel brankář Písku likvidovat střelu Kůžela. Zatímco první pokus plzeňského útočníka vyšel bez gólového efektu, druhý již znamenal vedení 1:0. Po úvodním tlaku domácích se přeci jen hosté začali více osmělovat a výsledkem bylo ve 25. minutě vyrovnání. Zasloužil se o něj nejzkušenější hráč na hřišti – Jan Zušťák - 1:1. Vyrovnávací branka pozvedla Jihočechy a o čtyři minuty později se mohli radovat po přízemní střele Zušťáka z vedení - 1:2. Ve 31. minutě byl blízko vyrovnání Miloš Brezinský, ale hlavou mířil nad. Stejně vyzněl i pokus Sladkého o minutu později. Ve 41. měl další příležitost na kopačkách Kůžel, jeho příležitost stačil gólman hostí vyrazit, odražený míč se dostal k Brezinskému a ten kolenem poslal míč do Satrapy.

Poločasová přestávka a pohovor v kabině poslal na hřiště opět aktivní tým domácích, kteří po čtyřech minutách hry vyrovnali zásluhou střídajícího Davida Štípka, na jehož střelu z pětadvaceti metrů do šibenice brankář Písku nedosáhl - 2:2. O minutu později se nejprve ocitl sám na zadní tyči Krmenčík, jeden z obránců stačil jeho střelu vytěsnit na brankové čáře. Poté měl další tutovku Kováč, míč pouze orazítkoval tyč. V 54. minutě zahrál jeden z bránících hráčů Písku ve velkém vápně rukou a nařízený pokutový kop zahrával Kůžel. Jeho střela však zamířila nad branku. V 58. minutě se sám na branku řítil Beránek, brankář však jeho úmysl vystihl. Po dalších šesti minutách hry se viktoriáni dočkali vedoucí branky zásluhou Hoffmanna – 3:2. V 71. minutě nastřelil Krmenčík tyč, svůj souboj s gólmanem prohrál i v 76. minutě Martin Fillo. Drtivý tlak domácích nepřestával ani v závěru utkání. Dvě vyložené příležitosti měl Štípek, břevno nastřelil ještě v poslední minutě Kůžel. Viktoria si tak po zásluze připsala druhou výhru v týdnu.

„Do utkání jsme vstoupili dobře a již ve třetí minutě jsme se ujali vedení. Jenže potom jsme přenechali aktivitu soupeři a ten dokázal zkušeným Zušťákem nejprve vyrovnat, poté dokonce zápas otočit. Ve druhém poločasu jsme si vytvořili místy až drtivý tlak, kdy nebyly výjimkou i dvě příležitosti během jedné minuty. Maximální uspokojení je dnes s předvedenou hrou ve druhém poločasu,“ komentoval na domácím webu zápas asistent trenéra Martin Lepeška.

Sestava Viktoria B: Ticháček – Mudra, Kováč, Brezinský, Beránek – Sladký (46. Štípek), Hrošovský, Hoffmann (86. Štefl) – Krmenčík, Kůžel, Fillo. Trenéři Skála, Lepeška.

Sestava Písek: Satrapa – Šlehófer, Holub, Busta, Kubiš – Hřebeček (59.Štrajt), Šlajs (68.Klavík), Mašát, Kučera - Zušťák, Malý.

FC Viktoria Plzeň B - FC Písek 3:2