Liverpool táhli Suárez s Carrollem, Citizens přejeli Blackburn

[hot]AKTUALIZOVÁNO[/hot] Hráči FC Liverpool vyhráli v městském derby na půdě Evertonu 2:0, když obě branky zaznamenali v posledních dvaceti minutách a mezi střelce se zapsali Carroll a Suárez.

Derby mezi Evertonem a Liverpoolem odstartovaly oba celky ve vysokém tempu a k vidění byly šance na obou stranách hřiště. Vývoj utkání výrazně ovlivnila situace z 23. minuty, kdy domácí Jack Rodwell nešetrně zajel pod nohy Luise Suáreze a rozhodčí Martin Atkinson se rozhodl jej poměrně přísně vyloučit.

Liverpool měl od té doby míč více ve svém držení a v závěru první půle se mohl dočkat i první branky. Po faulu Phila Jagielky na Suáreze v rohu pokutového území však z nařízené penalty nechal Dirk Kuyt vyniknout brankáře Tima Howarda.

Po poločase tempo hry lehce opadlo, Liverpool se proti oslabenému soupeři kýženého gólu dočkal až 19 minut před koncem, kdy se po přihrávce José Enriqueho poprvé v sezóně trefil Andy Carroll. Následně ještě využil nedorozumění dvou domácích zadáků Suárez ke vstřelení pojišťující branky.

Fotbalisté Manchesteru United sice po výhře nad Norwichem vedou dál tabulku, ale jen o skóre před svým městským rivalem City, ti vyhráli na půdě Blackburnu 4:0.

Manchester City nastoupil do zápasu v Blackburnu bez potrestaného Téveze, na lavičce zůstal i další útočník Džeko. Už ve 28. minutě navíc odstoupil další hrotový hráč Kun Agüero. Přesto "Citizens" nakonec potvrdili roli favorita, ve druhé půli nasypali soupeři do sítě čtyři góly po trefách Johnsona, Balotelliho, Nasriho a Saviče.

Nezaváhal ani Manchester United, jenž doma přehrál nováčka z Norwiche 2:0. Také "Rudí ďáblové" se stejně jako City prosadili až po přestávce, kdy skórovali Anderson a Welbeck. United tak vedou tabulku, když mají o jeden gól lepší skóre než "Citizens".