Jarolím: Tataráček asi proběhne

Slávisté v pondělí absolvovali první trénink pod novým koučem Františkem Strakou. Všichni hráči brali změnu trenéra profesionálně a Strakovu sparťanskou minulost nijak neřešili. "Potřebujeme získávat body a jestli k tomu pan Straka pomůže, tak jedině dobře," řekl služebně nejstarší borec v sešívaném dresu David Hubáček.

Jarolím: Tataráček asi proběhne
"Já jsem si ten trénink dobře užil. Když se vyhraje zápas, tak se trénuje většinou v uvolněné atmosféře. Navíc je krásné počasí a novinářů jako na Barcelonu," usmíval se zkušený záložník Lukáš Jarolím. "Já svůj jídelníček moc měnit nebudu, ale tataráček asi nějaký proběhne, u trenéra Straky to není žádná novinka, takže v tom asi bude pokračovat," dodal Jarolím v dobré náladě. Připomněl tím známé historky o Strakových metodách spolupráce s hráči, mezi něž patří společná večeře s tatarským biftekem a olivovým olejem.

"Každá taková událost, jakou je příchod nového trenéra, by se měla projevit k lepšímu," řekl obránce David Hubáček, který patří ke služebně nejstarším hráčů, v kabině červenobílých už obléká tradiční dres od roku 2005. "Myslím, že trenéra Straku všichni znáte, jaký je a on se nemění. To je určitě pozitivní. Teď jsme pod tlakem už tím umístěním, chceme být někde jinde, potřebujeme hrát dobře a získávat body. Jestli tomu pan Straka pomůže, tak to bude jedině dobře. Směrem k fanouškům, kterým se příchod nového trenéra nelíbí, nechci nic říkat. Budou rozhodovat jenom výsledky," řekl Hubáček, který bude v Edenu spolupracovat už se čtvrtým koučem. Předtím ho vedli Karel Jarolím, František Cipro a Michal Petrouš.

"Měli jsme delší pohovor v šatně a mluvili jsme s trenérem na hřišti, ale to bylo všechno o věcech, které zůstávají uvnitř mužstva a nikde se nevykládají. Myslím, že ta změna trenéra, když už se stala, tak přišla ve vhodné chvíli, protože je reprezentační přestávka. Navíc jsme v neděli porazili Olomouc, takže ta atmosféra se uklidnila, já ze všeho mám pro začátek dobrý pocit," podotkl útočník Zbyněk Pospěch při odchodu ze hřiště.