Jonov si neuvědomil, že jsem trenér, uvedl po incidentu Hašek

[tag]OBSAHUJE OHLASY[/tag] Pražská Sparta potvrdila na trávníku Znojma roli favoritů a díky výhře 4:1 má téměř jistý postup do dalšího kola. Během utkání to občas jiskřilo, do jednoho incidentu se zapletl i trenér Martin Hašek.

Jonov si neuvědomil, že jsem trenér, uvedl po incidentu Hašek
Sparťanský kouč po půlhodině hry přidržel balon, zabránil domácímu kapitánovi Jonovovi v autovém vhazování a bulharský bek z něj u postranní čáry málem strhl bundu. Od sudího Mikela dostal žlutou kartu, Hašek vyvázl s ústním napomenutím. "Situace pro nás byla nebezpečná. Hráč Znojma byl u mě brzo a kdybych mu dal míč, tak bych ho podpořil v tom, aby nám hodil aut za obranu. Nebyli jsme zformovaní, tak mu ho přece nebudu dávat," obhajoval se Hašek. "Jonov mě pak napadl. To trošku přehnal. Asi si neuvědomil, že jsem trenér, a ne jeho protihráč. Byl trošku v emocích," dodal.

Ještě před konfliktem Haška s Jonovem to jiskřilo v šestnáctce domácích, kde sparťanský stoper Brabec trefil kopačkou do hlavy Hříbka, který mohl pokračovat až po ošetření krvavého šrámu. "Erich se snažil do poslední chvíle hrát míč. Absolutně tam nebyl úmysl zranit soupeře. Noha byla nebezpečně vysoko, ale z mého pohledu se mi zdálo, že kdyby byl protihráč chytřejší, tak by tam tu hlavu nedal. Byl by sice zapískaný faul, ale neobjevila by se krev," poznamenal Hašek.

Jeho tým začal v roli lídra Gambrinus ligy velmi dobře a po 16 minutách vedl o dvě branky. Mohl přidat i další, jenže domácí držel gólman Hrubý. "Pokud bychom odskočili na tři góly, tak bychom domácím vzali vítr z plachet. Ale za stavu 2:0, když se soupeři něco povede, tak je to kontaktní gól. A to se bohužel stalo," pravil Hašek.

Sparta inkasovala po deseti minutách druhé půle, s jejímž průběhem nebyl hostující kouč spokojený. "Byli jsme pasivní. Cítil jsem na naší straně menší nasazení než u soupeře. Nevyhrávali jsme souboje ve středu pole a nezískávali odražené míče," pojmenoval nedostatky Hašek. "Ale nakonec jsme dvěma góly v závěru ukázali určitý rozdíl v kvalitě a s výsledkem můžeme být spokojení. Ovšem byl bych rád, kdybychom odehráli zápas bez úseků hry, které se mi nelíbily," doplnil.

Sparťanskému kouči vyšel zásah do sestavy. Na posledních 11 minut poslal na trávník nažhaveného Mareše, který si připsal dvě gólové nahrávky. "Je ideální, když střídající hráč přijde a oživí naši hru jak pohybem, kvalitou. Potěšil mě," zakončil Hašek.

Odvetu osmifinále Ondrášovka Cupu odehraje Sparta se Znojmem ve středu 16. listopadu na Letné.