Souboj dvou Viktorek ovládla Plzeň, Boleslav vyválčila výhru nad klokany

Hráči mistrovské Viktorie Plzeň vyhráli v nedělním utkání 11. kola Gambrinus ligy nad Viktorií Žižkov 4:1. O výrazném vítězství rozhodli Západočeši až ve druhém poločase, ovšem za stavu 1:2 měli hosté šanci na srovnání.

V prvním poločase měl favorit jasnou převahu a spoustu gólových příležitostí. Ovšem brankář Vaclík a obrana Žižkova plzeňským atakům odolávali. Domácí šance zahazovali a jasný pokutový kop jim po faulu Procházky na Rajtorala upřel sudí Matějek. Po přestávce však začal účastník Ligy mistrů své příležitosti proměňovat. Nejprve se po skvělé Ďurišově přihrávce trefil Petržela, brzy poté zvýšil na 2:0 Pilař.

Jenže čerstvý útočník Žižkova Böhm v 67. minutě snížil důrazně na 1:2 a o další minutu později nahrával v brejku Kalivodovi, jehož střela zpoza šestnáctky mířila k pravé tyči plzeňské branky, ovšem gólman Pavlík dokázal Kalivodův pokus vytáhnout na rohový kop. Plzeň důležitý okamžik přežila a výhru nakonec pečetila góly Čišovského a Bakoše na 4:1.

FC Viktoria Plzeň - FK Viktoria Žižkov 4:1 (0:0)
Branky: 51. Petržela, 62. Pilař, 73. Čišovský, 77. Bakoš - 67. Böhm. Rozhodčí: Matějek - Wilczek, Ubias. ŽK: Kadeřábek, Šťastný, Bodeček (všichni Ž). ČK: 90. Bodeček (Ž). Diváci: 5736.

FC Viktoria Plzeň: R. Pavlík - Rajtoral (88. Řezník), Čišovský, Bystroň, Limberský - Horváth, Jiráček - Petržela, Kolář, Pilař (83. Darida) - Ďuriš (56. Bakoš). Trenér: Pavel Vrba.
FK Viktoria Žižkov: Vaclík - Slodowy, Bodeček, T. Procházka, Starý - Kadeřábek, Kalivoda (80. Súkenník), Lafrance (65. Folprecht), Šťastný, Čermák - Nestorovski (46. Böhm). Trenér: Martin Pulpit.

Boleslav si poradila s klokany

Fotbalisté Mladé Boleslavi porazili v nedělním utkání 11. kola Gambrinus ligy na domácím hřišti Bohemians 1905 2:0. Skóre utkání otevřel ve 14. minutě domácí záložník Zahustel, hosté si poté po hodině hry stěžovali na neuznaný gól Nešpora, ale v 79. minutě přidal druhou trefu Boleslavi Procházka.

Oba celky vytěžily z posledních tří ligových kol shodně pět bodů, Mladá Boleslav se také mohla v případě výhry nad „klokany“ v tabulce posunout právě před vršovický tým. V prvním poločase šli domácí hráči vstříc vedoucímu gólu a po necelé čtvrthodině se ho po rohovém kopu Kuliče dočkali. Centr zkušeného útočníka trefil Rolko ještě na hlavu svého spoluhráče Zahustela a ten sám před Sňozíkem poslal Boleslav do vedení.

První půle byla jinak plná osobních soubojů a nepřesných kombinací, diváci tak viděli spíše průměrnou ligovou podívanou. V ofenzivě se o něco lépe vedlo Boleslavi, které se za jednobrankového náskoku hrálo klidněji. Fotbalisté Bohemians nedokázali překonat jistou domácí defenzivu, v přechodové fázi se až příliš zbrkle zbavovali míče a často kazili přihrávky.

KOMPLETNÍ STATISTIKY Z UTKÁNÍ MLB - BOH

I po změně stran se jako první dostali k ohrožení soupeřovy branky Boleslavští. V 57. minutě vznikl po hlavičce Kuliče ve vápně Bohemians velký závar, domácí tým ale ani nadvakrát nedokázal dostat míč do branky. Mnohem více vzruchu vyvolala situace z 61. minuty, kdy hosté mohli vyrovnat. Útočník Martin Nešpor si v boleslavském vápně zpracoval míč, vystřelil a jeho pokus se od břevna nejspíš odrazil na brankovou čáru. Hosté se sice začali radovat, ale sudí Kovařík, který měl špatný výhled, celou situaci jako vyrovnávací branku neposoudil.

Domácí tým však byl i ve druhém poločase aktivnější a nakonec zvítězil o dva góly. Jedenáct minut před koncem táhl Chramosta rychlý protiútok, míč se po souboji s bránícím hráčem Bohemians dostal k Procházkovi, který jej uklidil přesně k tyči. V závěru se už nic podstatného nestalo, Boleslav tak zlomila nepříznivou bilanci s „klokany“ a doma vyválčila tři body. V tabulce tak celku z města automobilů patří páté místo, vršovický tým je o bod pozadu na šestém místě.

FK Mladá Boleslav - Bohemians 1905 2:0 (1:0)
Branky: 14. Zahustel, 79. V. Procházka. Rozhodčí: Kovařík - Kordula, Hájek. ŽK: Kúdela, Šírl - Žižka, M. Nešpor. Diváci: 3164.

FK Mladá Boleslav: Miller - Kysela, Johana, Rolko (46. Janíček), Šírl - V. Procházka, Kúdela, Zahustel - Kulič (88. Ščuk), Bulut (65. Řezníček), Chramosta. Trenér: Miroslav Koubek.
Bohemians 1905: Sňozík - Jindřišek, Pavel Lukáš, Cseh, Žižka - Moravec, Borek (77. Kraják), Šumský (61. Budinský), Bartek - M. Nešpor (67. Bálek), Škoda. Trenér: Pavel Medynský.