Messi umlčel kritiky nejlépe, jak mohl

Messi umlčel kritiky nejlépe, jak mohl

Hráči Barcelony vyhráli v sobotu večer ve španělské lize nad Mallorkou 5:0 i bez čtyř mistrů světa a hattrickem jim k tomu pomohl Argentinec Lionel Messi. Toho již štvalo, ž

Barcelona nasázela Mallorce pět gólů, i když trenér Pep Guardiola nechal na lavičce sedět čtyři mistry světa a Xavi ligový duel sledoval jen z tribuny stadionu Nou Camp. Katalánci tak poslali Plzni vzkaz, že jsou před cestou do Prahy k zápasu Ligy mistrů v naprosté pohodě a i když nastoupí hráči z lavičky, tak jsou schopní dokráčet k vysokému vítězství.

V hlavní roli ale v utkání nebyla žádná vycházející hvězda, ale stálice - Argentinec Lionel Messi. Ten se blýskl hattrickem, který zaznamenal během sedmnácti minut a umlčel tak kritiky, kteří označovali jeho tří zápasy trvající gólový půst za krizi. "Bylo to šílené, když jsem od někoho po třech zápasech slyšel, že jsem v krizi," kroutil hlavou Messi. "Prostě jsem jen tři zápasy nedal gól. Nevadí mi to, hlavně když vyhraje mé mužstvo, to je pro mě nejdůležitější. Ať už vstřelím branku, nebo ne," prohlásil fotbalista pro španělskou televizi.

Barcelona hrála naplno celý zápas, žádné šetření sil na souboj Ligy mistrů s Plzní. Premiérový gól za barcelonské áčko zaznamenal Isaac Cuenca, který dosud vynikal v rezervě katalánského týmu. "Moc mu gratulují. Isaac hrál velmi dobře, je to člověk, který umí s míčem parádní věci," pochválil hráče Guardiola.