Olomoucké béčko nestačilo na Čáslav

Hráči olomouckého B-týmu prohráli v utkání devátého kola druhé ligy s nováčkem z Čáslavi 1:2. V 66. minutě rozhodl zápas Haniakův gól a Středočeši se v tabulce posunuli na čtvrté místo. Béčko Sigmy je deváté.

Lépe přitom začali domácí: ve 12. minutě si na Melinhovu přihrávku naběhl Štěpán a přízemní střelou k tyči dal vedoucí gól Sigmy. Štěpán pak měl ještě další dvě brankové příležitosti, ale hlavou mířil mimo. Ve stoprocentní šanci se ocitl i domácí Peška, avšak sám před gólmanem nezakončil. Dvě minuty před přestávkou pak napřáhl z více než 25 metrů Kunášek a míč skončil v pravém dolním rohu domácí branky.

Vyrovnávací gól znamenal zlom ve výkonu olomoucké rezervy. Čáslav naopak vstřelená branka viditelně povzbudila a hráči po přestávce převzali iniciativu. Při závarech v domácí šestnáctce několikrát situaci zachránil brankář Černý, v 66. minutě se ale po rohu hostí odrazil míč před Haniaka, který zblízka vstřelil druhý gól Čáslavi.

V závěru domácí přidali, do hry se vrátilo nasazení, chyběla však herní pohoda z prvního poločasu. Kromě Melinhovy střely z přímého volného kopu, kterou brankář Švenger vyrazil, už Olomoučtí další šanci na vyrovnání neměli.

Výsledek:

Olomouc B - Čáslav 1:2 (1:1)
Branky: 12. Štěpán - 43. Kunášek, 66. Haniak. Rozhodčí: Santarius - Novák, Peřina. ŽK: Kobylík, Peška, Hudec, Krajčovič - Haniak. Diváci: 403.

Olomouc B: Černý - D. Barcal, Hudec, Krajčovič, J. Barcal - Šalamoun - Řehák (69. J. Schulmeister), Melinho, Kobylík (83. Lička), Štěpán - Peška (56. Hrubý). Trenér: Balcárek.
Čáslav: Švenger - Kunášek, Mráz, Šrámek, Šíranec - Kurak, Haniak, Pazdera (90. Dubský), Blažej (90. Urban) - Sedláček (76. M. Zachariáš), Bálek. Trenér: Zákostelský.

[ 30.9.2006 - ČTK / eFotbal.cz l Foto: ČTK ]