Psotka: Je to pro nás obrovsky důležitý zápas

Psotka: Je to pro nás obrovsky důležitý zápas

Devítibodový odpočet za korupční aféru přibil Sigmu Olomouc na poslední příčku tabulky a dvě kola před koncem podzimní části Gambrinus ligy potřebuje nutně bodovat, aby nezimovala na chvostu soutěže. V neděli přivítají Hanáci v důležitém souboji 15. kola Hradec Králové.

„Je to pro nás obrovsky důležitý zápas, potřebujeme bodovat, vlastně vyhrát, abychom se v tabulce posunuli nahoru,“ nezastírá olomoucký trenér Zdeněk Psotka. „Přestože je soupeř kvalitní, dobře organizovaný, tak musíme opravdu bezpodmínečně vyhrát,“ zdůraznil. Přestože v posledním kole v Jablonci (0:2) poslal Psotka do hry mladíky, sází i na zkušenosti. „Věříme, že se Marek Heinz trefí a svou zkušeností týmu pomůže,“ přidal k návratu Heinze do sestavy.

Ovšem Hradec Králové jako loňský nováček v ligové soutěži opakuje kvalitní výkony. „Musíme si dávat dobrý pozor. Dvořák a Černý jsou výborní koncoví hráči, 'náš' Vojta Štěpán tam platí rychlostí. Nesmíme mít vzadu okénka, ale budeme se snažit prosadit kombinační hrou,“ podotkl. Ke spekulacím, že by v zimě jako trenér mohl zamířit do Sparty, se nechtěl Psotka vyjadřovat. „Žádnou konkrétní nabídku jsem nedostal. Teď mám za prioritu poslední dva podzimní zápasy proti Hradci Králové a v Ostravě proti Baníku,“ dodal.

V Hradci Králové vědí, že je čeká těžký zápas. „Bude to podobné utkání jako v Ostravě, také Olomouc se momentálně nachází na posledním místě tabulky. Ale je to především kvůli trestu z úplatkářské aféry, což všichni vědí. Určitě má lepší mužstvo, než na jakém místě figuruje. Ale i my máme na to být výše,“ komentuje postavení obou celků v tabulce trenér Východočechů Václav Kotal.

S koučem souhlasí i defenzivní záložník Hradce Králové Radek Hochmeister, který se v posledních zápasech přeorientoval na post stopera. „V neděli očekávám zajímavé a těžké utkání. Domácí hrají o všechno, mají málo bodů a sezonu si určitě představovali jinak. Abych se přiznal, nevím, co tam máme čekat. Jen doufám, že nás nepotká to, co v Ostravě. Mám na mysli předvedený výkon rozhodčího Urbana,“ řekl Hochmeister a dodal: „Olomouc má dobré mužstvo, dobré hráče. Kvalita kádru určitě neodpovídá jeho současnému umístění.“

SK Sigma Olomouc - FC Hradec Králové
(Neděle 27. listopadu, 17.00)