Zahájení prodeje vstupenek na Euro 2012 se přiblížilo

Již 2. prosince se v Kyjevě uskuteční los základních skupin evropského šampionátu, který příští rok v červnu a červenci hostí Polsko společně s Ukrajinou. O deset dní později by měl být spuštěn prodej vstupenek pro fanoušky, kteří se rozhodnou podpořit také českou reprezentaci.

Zahájení prodeje vstupenek na Euro 2012 se přiblížilo
Národní tým se 2. prosince dozví, s kým bude hrát v základní skupině a také to, v jakých městech se příští léto představí. Hrát se bude v čtyřech skupinách, po dvou v Polsku a na Ukrajině. Domácí celky mají výhodu nasazení - Polsko do skupiny A a Ukrajina do skupiny D. Dalšími nasazenými do čela skupin budou Nizozemsko a Španělsko.

Ostatní účastníci jsou rozděleni do dalších tří košů: Koš 2 (Německo, Itálie, Anglie a Rusko), Koš 3 (Chorvatsko, Řecko, Portugalsko a Švédsko), Koš 4 (Dánsko, Francie, ČR a Irsko). Páteční los základních skupin bude důležitý z toho pohledu, že jednotlivé národní týmy i jejich fanoušci mohou několik dní poté začít plánovat cestu na šampionát.

Skupina A se hraje ve Varšavě (kapacita 58 000 míst) a ve Vratislavi (42 700), skupina B má centra v Charkově (38 600) a ve Lvově (34 900), skupinu C hostí Gdaňsk (42 100) a Poznaň (41 600). Skupina D se uskuteční ve dvou tradičních ukrajinských baštách - v Kyjevě (70 000) a v Doněcku (51 500).

Počet přidělených vstupenek jednotlivým zemím se bude opět odvíjet od kapacity stadionů. Přesné informace dostanou jednotlivé svazy ve Varšavě, kde se 8. a 9. prosince uskuteční mítink na téma vstupenky. Podle předběžných informací se dá očekávat, že každá země bude mít pro své fanoušky přidělen od UEFA vlastní portál, který by měl být spuštěn 12. prosince v 9 hodin.